Jak urządzić kawalerkę?

sty 25, 13 Jak urządzić kawalerkę?

Urządzając kawalerkę, człowiek często staje przed dylematem, co zrobić, by wyglądała ładnie, a jednocześnie była funkcjonalna. Dla wielu jest ona często pierwszym mieszkaniem i mogą nie mieć w tej kwestii doświadczenia. Co im doradzić?Na ogół kawalerka ma 20-30 metrów kwadratowych i składa się z pojedynczego pokoju, kuchni, łazienki i przedpokoju. Nie brakuje jednak kawalerek tak małych, że w pokoju umieszcza się mały kuchenny aneks. Jeśli zaś chodzi o sam pokój, to najważniejsze przedmioty powinny być w nim zwrócone do jego centrum. W takim pokoju nie ma miejsca na to, by postawić sofę na jego środku. Najlepiej zdecydować się na meble kompaktowe i uniwersalne. Dlatego sofa powinna mieć funkcję spania, stół powinien być rozkładany, a regał powinien stanowić ściankę ażurową, która dzieli przestrzeń mieszkalną według pełnionych funkcji. Zawsze można się też zdecydować na kompaktową sofę. W tym wypadku jej schowana w ścianie część po rozłożeniu tworzy łóżko.

ekomieszkanie 

Inną opcją jest podwójne łóżko, które jest schowane w ścianie i można go w nocy rozłożyć przed snem. Jeżeli zaś chodzi o biurowy kącik do pracy, to najlepiej przytwierdzić do ściany składany blat, na którym stawiać będzie się laptopa. W łazience najlepiej postawić na małą pralkę (na przykład o szerokości 45 cm) i rozkładany kosz na brudną bieliznę. Warto zdecydować się na połączenie wanny z prysznicem. W kuchni można natomiast umieścić dużą liczbę zamkniętych szafek, natomiast kącik jadalny można zorganizować, stawiając na rozkładany blat bądź stolik.


Warto pamiętać też, że jasne ściany powiększają optycznie wnętrze. Zamiast foteli można zaś wybrać puchy, które są wygodne i modne. Zwłaszcza, że nowoczesne pufy potrafią czarować designem. Strefę wypoczynkowo-dzienną pokoju można oddzielić tapczanem bądź sofą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *