Jak udekorować mieszkanie na święta?

lis 08, 16 Jak udekorować mieszkanie na święta?

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas spotkania z rodziną, wspólnej kolacji i kolędowania. To ten jedyny moment w roku, gdy możemy urządzić mieszkanie w zgodzie ze świąteczną aranżacją. Ktoś powie, że jest Wielkanoc, jednak to nie to samo, bo właśnie podczas grudniowego święta dba się bardziej niż kiedykolwiek o to, jak będzie prezentować się nasze mieszkanie. Niestety, niektórzy poprzestają na choince, a przecież jest tak wiele możliwości…

Łatwo je wymienić, bo mogą to być dekoracje bożonarodzeniowe w kolorze czerwonym, zielonym, różne stroiki i girlandy z gałązek ostrokrzewu, czy jedliny, które przewiązane wstążkami, idealnie sprawdzają się w miejscach urządzonych bardziej klasycznie. Dekoracje właściwie pasują do każdego miejsca: na kominek, na okno, krzesła, świetnie wyglądają nad stołem. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Okno – dobre miejsce na ozdoby

Okna będą prezentować się świetnie, jak zawiesimy na karniszu malutkie lampki, można też przywiązać do niego długie wstążki, które zakończone będą bombką. Odsłonięte okna to także ciekawe możliwości, bo można ustawić na parapetach świąteczne świeczniki oraz lampiony z tea lightami. Zestawmy je z dodatkami, jak gałązki czy kwiaty.

christmas-balls-1830359_960_720

A co nad stołem?

Świetnie prezentują się też dekoracje nad stołem. Szczególnie dobrze wyglądają szklane sople i gwiazdki, jakie są przymocowane na żyłkach i drucikach do żyrandola. Można przystroić lampę pięknym stroikiem, jaki zawieszony jest na wstążkach. Tak samo dobrze będzie się prezentował wieniec wykonany z gałązek, w jaki wpleciemy świąteczne lampki.  Inne inspiracje podejrzysz tu: http://kobietamag.pl/kominek-inspiracja-swiatecznej-dekoracji-wnetrza/

Nie zapominajmy o krzesłach

Wspaniale można przystroić też krzesła. Najlepiej ubrać je w pokrowce, które zapewniają świetny efekt. Tak samo będą się dobrze prezentować, jak owiniemy je w przezroczystą tkaninę i przewiążemy dookoła oparcia tasiemką.

Jak widać, pomysłów jest tak naprawdę bardzo dużo, a tylko od nas zależy, ile z nich wykorzystamy w aranżacji swojego mieszkania. Pamiętajmy, że święta Bożego Narodzenia to jedyne takie wydarzenie w roku, więc warto się postarać, by nasze mieszkanie faktycznie żyło tym magicznym czasem. Mamy nadzieję, że tych kilka opisanych tu pomysłów natchnie Państwa do własnych poszukiwań.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *