Jak udekorować kominek?

Podstawową funkcją kominka, oprócz ogrzewania domu, jest udekorowanie pomieszczenia, w którym się znajduje. Instalacje tego typu same w sobie są dziełami sztuki i uchodzą za piękne ozdoby każdego pokoju, w którym zostaną zamontowane. Jednak, jeśli przywiązujemy szczególną wagę do estetyki, możemy zadbać o ich dodatkowe upiększenie. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, jak udekorować kominek.

Stylizacja w literę W, A lub L

To najprostszy sposób dekoracji kominka, choć jego nazwa może na początku wydawać się dość enigmatyczna. W rzeczywistości chodzi po prostu o takie położenie przedmiotów na kominku, by tworzyły one razem właśnie wymienione w tytule akapitu litery. Te trzy wymienione wzory charakteryzują się prostotą, estetyką i symetrią (oprócz litery L). Ich wykorzystanie sprawi, że zewnętrza część instalacji kominkowej będzie udekorowana ze smakiem i wyczuciem, w sposób bardzo odległy od kiczu czy przeładowania.

Dbaj o symetrię

Niektórzy z nas lubią, gdy wszystko jest idealnie równe i symetryczne. Właśnie dlatego wielu osobom nie przypadnie zaproponowana wyżej stylizacja w literę L. Jednak zastosowanie wzorów w literę W lub A jest przykładem symetrycznej aranżacji. Oczywiście, można spróbować osiągnąć ten stan na różne sposoby. Jedno jest pewne – to jeden z najbezpieczniejszych sposobów na ozdobienie kominka, gdyż bardzo trudno go zepsuć. Rzeczy poukładane starannie i równo wyglądają po prostu ładnie. Nie muszą to nawet być nie wiadomo jakie ozdoby. W tym stylu liczy się przede wszystkim zachowanie harmonii i porządku.

Ważne są dodatki

Tutaj w kwestii doboru odpowiednich środków panuje już wolna amerykanka. Każdy z nas ma inne zainteresowania czy gusta. Najczęściej dodatkami zdobiącymi kominki są zdjęcia ukochanych osób. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby były to pamiątki z zagranicznych wojaży, nasze ulubione porcelanowe figurki czy złożone modele okrętów. Oczywiście, warto tworzyć również oprawy okolicznościowe, np. na Boże Narodzenie, Nowy Rok, Wielkanoc, urodziny, ważne rodzinne rocznice czy Walentynki. Spektrum możliwości jest dosłownie nieograniczone!

Udekoruj swój kominek!

Przedstawione argumenty pokazują, że udekorowanie kominka jest bardzo prostą czynnością, która można skutecznie upiększyć otaczającą nas domową przestrzeń. Można tego dokonać na wiele sposobów, które dodatkowo warto połączyć z własną inwencją twórczą. W ten sposób można stworzyć niepowtarzalne kompozycje cieszące oko domowników. Możecie je przygotować razem, co tylko wzmocni rodzinne więzi! Więcej porad odnośnie urządzania wnętrz znajdziesz na https://www.taniobuduj.com.pl/kategoria/wystroj-wnetrz/.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *