Jak stworzyć pomysłowy pawlacz?

gru 11, 16 Jak stworzyć pomysłowy pawlacz?

Kolejne rzeczy nie mieszczą się już w Twoim mieszkaniu? Nie masz miejsca na dokupienie nowej szafy? To nie problem – możesz stworzyć swój własny pawlacz, który nie tylko nie zajmie dużo miejsca, ale pomieści zbędne rzeczy, z którymi nie wiesz co zrobić.

Zbyt wiele rzeczy?

Z problemem zbyt wielu rzeczy borykają się zwłaszcza osoby mieszkające w blokach. Dlatego właśnie dobrym pomysłem jest pawlacz – nawet jeśli do dyspozycji mamy tylko niewielkie miejsce w przedpokoju. Oczywiście można kupić gotowy pawlacz, ale nie ma pewności, że będzie on pasował do wnętrza, a poza tym nie będzie dopasowany do naszych potrzeb. Mamy też do wyboru drugą opcję – możemy zamówić pawlacz robiony na wymiar, niestety to rozwiązanie jest z kolei dosyć kosztowne. Jak zatem wybrnąć z problemu?

pexels-photo-245219

Zróbmy własny pawlacz!

Wykonać pawlacz samemu – wbrew pozorom jest to łatwiejsze, niż się nam wydaje. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od wykonania półki z płyty gipsowo – kartonowej. Nie są do tego potrzebne wielkie umiejętności, wystarczy prosty instruktaż z bloga majsterkowego.

Być może dla niektórych już to rozwiązanie będzie wystarczające. Jeżeli do schowania mamy niewielkie drobiazgi to wystarczy dokupić kilka ozdobnych pudeł i postawić je na półce – problem rozwiązany. Może jednak okazać się, że rzeczy, które chcemy przechować, powinny być schowane. W takim wypadku lepsze będzie dorobienie szafki. Po więcej zapraszamy także tutaj.

Dorabiamy szafkę

Drzwiczki szafki wystarczy dociąć ze specjalnej płyty meblowej fornirowanej, na wymiar, którego potrzebujemy. Takie płyty dostępne są w wielu różnych kolorach, ewentualnym rozwiązaniem jest też pomalowanie szafki według własnego pomysłu. Jeżeli wnętrze naszego mieszkania utrzymane jest w stylu vintage lub retro, to można pokusić się o jeszcze większe szaleństwo.

Można ozdobić drzwiczki pawlacza metodą decoupage – wówczas możemy wybrać dowolny wzór, jaki znajdziemy np. na serwetkach. Dzięki temu uzyskamy pawlacz, jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej. Wykonanie własnego pawlacza jest proste – wystarczy odrobina kreatywności i zaangażowania, a wcielimy w życie nawet najbardziej szalony pomysł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *