Jak samodzielnie wykonać altanę?

lis 05, 14 Jak samodzielnie wykonać altanę?

Altana to bardzo przydatny element naszego ogrodu. Nie tylko zapewnia nam schronienie podczas nagłych wiosennych deszczy ale również stanowi schronienie podczas bardzo upalnych dni. Zimą natomiast możemy w niej przechować wszystkie rzeczy, które mogłyby ulec zniszczeniu pod wpływem nadmiernego zimna i mrozu.

Wybudowanie altanki w domowym ogródku wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Wystarczy troszkę pogłówkować i poczytać o tym, z czego można ją zbudować, by w szybkim czasie cieszyć swoje oczy bardzo estetycznym domkiem.

Altanka ogrodowa to przede wszystkim miejsce wypoczynku i relaksu. To właśnie w niej zazwyczaj stawiamy leżak i godzinami wpatrujemy się w bujną roślinność naszego ogrodu oraz w bezchmurne niebo. W naszej altance niezbędnych jest kilka elementów: po pierwsze odpowiednie meble ogrodowe, po drugie grill, na którym będziemy mogli sporządzić najróżniejsze przysmaki dla swojej rodziny i przyjaciół.

Z czego zbudować altankę?

Najbardziej powszechnym materiałem budulcowym naszego domku ogrodowego drewno. Nie brakuje jednak osób, które stosuję również konstrukcje metalowe, szklane lub murowane. Te ostatnie są jednak stosunkowo drogie w porównaniu z drewnem.

Co musimy wziąć pod uwagę?

ogrod

Podczas planowania przydomowej altanki warto zastanowić się jakich ma być ona rozmiarów, w jakim miejscu się znajdować i z jakiego budulca ma powstać.

Po podjęciu tych trzech decyzji można zabrać się do pracy.

Jeśli zamierzamy samodzielnie postawić konstrukcję, dobrze jest wykorzystywać gotowe konstrukcje. Unikniemy wówczas złego doboru materiału oraz jego ilości. Ponad to otrzymamy od razu instrukcję dotycząca wszystkich wykonywanych czynności niezbędnych do jej montażu.

Podstawę naszej budowy stanowią fundamenty. To na nich szczególnie powinniśmy skupić swoją uwagę. Jeśli będą wystarczająco solidne zapewnią dużą wytrzymałość naszej altany.

W drugiej kolejności należy podjąć prace z dachem. Warto poświęcić na jego pokrycie trochę czasu. Dobrze bowiem jeśli nie będzie w późniejszym czasie przeciekał lub gdy jego elementy nie będą spadały nam na głowę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *