Jak odpowiednio dobrać baterię kuchenną do zlewozmywaka?

gru 28, 14 Jak odpowiednio dobrać baterię kuchenną do zlewozmywaka?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni jest zawsze zlewozmywak. To on, poza lodówką, kuchenką gazową lub elektryczną i standardowym koszem na śmieci jest niezbędny w tym pomieszczeniu. Jednak urządzając kuchnię nie skupiajmy się na „byle jakim” jej wykończeniu, bowiem pomieszczenie to musi być bardzo funkcjonalne nawet w przypadku singla jadającego prawie wyłącznie poza domem.

Wybór samego zlewozmywaka to temat na bardzo długi artykuł, tu skupimy się na tym, jakie wybrać baterie kuchenne. Dla wielu osób, w tym zwłaszcza mężczyzn, nie ma wielkiej różnicy pomiędzy poszczególnymi ich modelami. Nic bardziej mylnego.   Rodzajów jest cała masa i wszystkie różnią się między sobą. Baterie kuchenne możemy kupić zarówno z dwoma kurkami jak i z jedną rączką, umożliwiającą dowolne ustawienie temperatury.

W zależności od wielkości zlewu i czynności, które zazwyczaj wykonujemy, możemy wybrać baterie kuchenne nieruchome lub takie, które możemy przekręcać. Właściwie dowolnie możemy wybierać też ich wysokość – od tych bardzo niskich do tych, które ułożone są w kształt litery „C” lub „U”, a ich wysokość sięga nawet kilkudziesięciu centymetrów. Szczególną popularnością cieszą się w ostatnich latach wlewki sprężynowe, które umożliwiają swobodne manipulowanie strumieniem wody.

Dobrym rozwiązaniem są też baterie kuchenne, w których wlewki umieszczone są na wężu, który swobodnie możemy wyciągnąć. Dzięki temu możliwe jest manewrowanie strumieniem nawet w promieniu kilkudziesięciu centymetrów. W niektórych z nich możliwe jest też wybranie opcji z regulowanym strumieniem wody – zamiast zwykłego możemy wybrać rozproszony czy natryskowy, które sprawdzą się w przypadku mycia warzyw. Jak więc widać, rodzajów baterii kuchennych jest całe mnóstwo i tylko od naszych potrzeb zależy właściwy dobór tego urządzenia do naszego mieszkania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *