Jak dobrać kołatkę i wizjer

paź 16, 14 Jak dobrać kołatkę i wizjer

Wedle niezmiennych zasad, listonosz zawsze powinien pukać dwa razy. Z naukowych obserwacji wynikło, że większość listonoszy puka jak im się żywnie podoba i nie ma co wtrącać się do ich pracy. Na kwestię przebrnięcia przez drzwi można spojrzeć z kilku perspektyw wnętrzarskich, dlatego warto zastanowić się nad dobranie dodatkowych akcesoriów do naszych drzwi.

Wizjer

Zaczniemy od dosłownego spojrzenia, czyli szkiełka dzięki któremu będziemy mogli podejrzeć kto też zbliża się do naszych drzwi. Rozwiązanie nazywane popularnie judaszem jest bardzo przydatne, zwłaszcza jeśli mieszkamy w dużym apartamentowcu, gdzie nie brakuje niezapowiedzianych i, powiedzmy sobie to szczerze, niechcianych gości. Niezbyt estetyczne wizjery niestety będę widoczne z obu stron, choć w przypadku drzwi wyłożonych materiałem można je schować w zagłębieniu. Od strony mieszkania warto zamykać je za pomocą zasłonki lub zaślepki.

judasz

Nowym sposobem na podejrzenie kto też stoi u naszych progów jest wizjer elektroniczny, czyli kamera skrzętnie ukryta w drzwiach lub na włączniku światłą czy dzwonku. Na ekranie umieszczonym na panelu możemy zobaczyć i usłyszeć naszego gościa, wielką zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zainstalowania odbiornika w dowolnym miejscu w domu (w zasięgu kabla oczywiście), więc możemy zobaczyć co się dzieje nie podchodząc do drzwi.

Kołatka

Co prawda popularniejszym rozwiązaniem dalej są dość irytujące dzwonki (zwłaszcza po tysięcznym przesłuchaniu jednej melodii), ale i staromodne kołatki znajdują uznanie. Z punkty widzenia wystroju jest to idealne miejsce do zaprezentowania stylu w którym wykończyliśmy nasze mieszkanie.klasyczna kołatk

Tradycjonaliści wybiorą zapewne rzeźbionego w metalu lwa, który trzyma kółko w swoich szczękach, możemy też znaleźć bardziej wymyślne wersje takich postaci, z ludzkimi twarzami, czaszkami, rękoma czy choćby potworami włącznie. Jeśli nie chcemy straszyć naszych gości, idealna będzie estetyczny metalowy okrąg, który opada na drewnianą podkładkę. Nie musi być on owalny, znajdziemy też nowoczesne prostokątne kształty, a dużą popularnością cieszą się kołatki wykonane ze szkła, świetnie komponujące się z jasnymi kolorami.

W zależności od potrzeb, możemy naszych gości odrobinę zdziwić, pokazać im że wkraczamy do eleganckiego wnętrza lub zabawić się z tradycyjnym elementem wystroju, tworząc coś nowego. Szukajmy takiego rozwiązania by chwytający za klamkę ludzie od razu wiedzieli że wkraczają do niezwykłego domu niezwykłej osoby.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *