Jak dobrać drzwi wewnętrzne do konkretnego pomieszczenia?

lis 17, 14 Jak dobrać drzwi wewnętrzne do konkretnego pomieszczenia?

Co prawda nic nie stoi na przeszkodzie aby wedle zasady „żadnych barrier” pozostawiać połączenia między pomieszczeniami wolnymi, jednak większość z nas decyduje się na wstawienie drzwi wewnętrznych. Ciężko się dziwić – nawet najbliżej żyjącym ze sobą potrzeba odrobiny prywatności. Na co powinniśmy zwracać uwagę w trakcie tego procesu?

Wiatrołap/korytarz

Jeżeli nasze mieszkanie jest zbudowane rozkładowo, czyli każdy z centralnego pomieszczenia możemy dostać się do wszystkich pozostałych, zazwyczaj oznacza to konieczność zadbania by drzwi odpowiednio chroniły nas przed przeciągiem przy otwieraniu głównego wejścia. Miejmy to na względzie dobierając pozostałe odrzwia w domu.

Łazienka/toaleta

Specyficzne pomieszczenie, ponieważ zbiera się tam dużo wilgoci, a wymogi sanitarne sprawiają, że musimy zadbać o odpowiednią wentylację. W związku z tym w drzwiach do łazienki zazwyczaj u ich podstawy umieszczany jest szereg otworów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza.drzwi wewnętrzne

W kwestii ornamentyki, zwyczajowo drzwi od pomieszczeń sanitarnych zaopatrywane są w okienka z matowego szkła. Służy to oczywiście orientowaniu się czy ktoś zajmuje te pomieszczenia, jednak jeśli zaopatrzone są w zamek, można zrezygnować z takiego gadżetu. W każdym wypadku, łazienkowe drzwi powinny być odporniejsze na wilgoć i temperaturę, której nie brakuje w łazience.

Salon

Niektórzy rezygnują z grodzenia salonu od reszty domu, ciężko się dziwić, w końcu to pomieszczenie do którego chcemy wchodzić kiedy tylko nachodzi nas ochota. Jednak jeśli zdecdydujemy się na taki krok, zazwyczaj zalecana jest wersja ozdobna, dostosowana do wystroju tego konkretnego pomieszczenia. W tym wypadku drzwi są niejako wizytówką całego pokoju, dlatego możemy zainteresować się bardziej eleganckimi modelami, z estetycznym wykończeniem i klamką.drzwi wewnętrzne

Kuchnia

Nie chcemy by przygotowywane przez nas strawy roznosiły swoje zapachy po całym domu, dlatego do kuchni powinniśmy dobrać najszczelniejszą i najwytrwalszą opcję. Ponownie, mamy tu do czynienia z oparami, często zawierającymi drobiny tłuszczu, dlatego lepiej jeśli powierzchnia będzie nadawała się do czyszczenia silnymi środkami.

Pokój dziecka

W młodszych latach zapewne będziemy chcieli mieć wgląd na to co robi dziekco w swoim pokoju, dlatego możemy zainteresować się przeszklonymi drzwiami. Lepiej jednak jeśli szyba znajduje się w górnej części odrzwi, tłuste paluszki pozostawią masę śladów. Z wiekiem dziecko zaczyna domagać się więcej prywatności, a my powinniśmy te żądania uszanować. Wybierzmy wówczas lekkie drzwi, które przy wielokrotnym, często gwałtownym, opuszczaniu pomieszczenia nie będą robiły za dużo hałasu.

Sypialnia

Tutaj najbardziej liczy się komfort, dlatego znajdźmy model, który gwarantuje możliwie największą dźwiękoszczelność. W końcu żadne zabłąkane dźwięki nie powinny zakłócić twojego snu.

Na rynku znajdziesz drzwi wewnętrzne we wszystkich możliwych wzorach, kształtach i kolorach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *