Jak czyścić lustra?

Lustro na którym są smugi – każdy zna to uczucie, kiedy chce się przejrzeć w krystalicznie lśniącym lustrze a tu niespodzianka. Nawet jeśli wkładasz dużo wysiłku w to, żeby wyczyścić lustro do perfekcji, to nie zawsze efekty są zadowalające.

Pierwszym błędem, jaki popełnia większość gospodyń domowych jest czyszczenie lustra bawełnianą szmatką. Ten stary sposób wcale nie jest taki sprawdzony. Może widoczne intensywne zabrudzenia zostaną w ten sposób usunięte, ale smugi zostaną, i to jakie! Smugi warto potraktować płynem z dodatkiem mydła a następnie przetrzeć papierowym ręcznikiem. Papier dobrze wchłania wilgoć nie zastawia „maźgai”. Jeżeli nie mamy ręczników, można użyć zwykłej gazety. Nadają się do tego wszystkie czarno-białe egzemplarze. Zamiast mydła można użyć specjalnego płynu do mycia szyb. W sklepach znajdują się także specjalne pianki do mycia szklanych powierzchni.

Sposobem stosowanym przez nasze babki jest czyszczenie octem a właściwie jego roztworem. Wodę i ocet miesza się w proporcji 50:50, zanurza szmatkę i przeciera. Następnie używa się papierowego ręcznika do wytarcia na sucho.

Natomiast zupełnie nowoczesny sposób na lustra to chusteczki nawilżane środkiem chemicznym. Wystarczy wyciągnąć chusteczkę z opakowania i już jest gotowa do użycia. Bardzo wygodna metoda.

Można także spróbować mycia na sucho. Większość pań domu bardzo zachwala ściereczki z mikrofibry, do których użycia nie stosuje się żadnych detergentów. Ewentualnie można zamoczyć ściereczkę w czystej ciepłej wodzie.

Aby zapobiegać powstawaniu zacierów na lustrach łazienkowych, należy wietrzyć pomieszczenie po każdej kąpieli i przecierać ich powierzchnię papierowym ręcznikiem w przypadku zaparowania.

1 Comment

  1. Super tekst. Zawsze miałam problemy z zaciekami na lustrach,a teraz lśnią. Dziękuję:)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *