Jak bezpiecznie i ładnie mieszkać w łazience?

sty 01, 15 Jak bezpiecznie i ładnie mieszkać w łazience?

Przede wszystkim być spójnym ze sobą i z otoczeniem. Tak to już jest, że wszystko się liczy. Może nam to ułatwić dodatkowa wiedza, doświadczenie i nasza wyobraźnia. To cechy, które liczą się w pracy, w życiu rodzinnym, w relacjach międzyludzkich, oraz przy urządzaniu domu czy mieszkania.

Mając na względzie praktyczne urządzanie naszej łazienki powinniśmy zwracać uwagę na rodzaje i kolory wodoodpornych farb  ściennych, wannę, umywalkę, natrysk , bidet, wc, czyli wszystko to co składa się na armaturę łazienkową. Warto wspomnieć, że nowoczesne łazienki lubią drewno. Nawet jego akcenty na fragmentach armatury sanitarnej takie jak ozdobna klapa z ciemnego dębu do ceramicznej muszli od WC w kolorze arktycznej bieli. Jako drewniane elementy w hartowanych drzwiach do kabin prysznicowych albo szafkach, wprowadzają przytulny nastrój i wysoką jakość wykończenia łazienki. Drewno pięknie komponuje się z kaflami ceramicznymi w ciemnych i grafitowych kolorach. Podobno każde drewno zdaje egzamin w łazience, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowane i polakierowane wodoodpornym lakierem, czy emulsją wodną.

Wyposażanie łazienki wymaga podjęcia wielu odważnych decyzji. Doborem pasującego nam wzornictwa i stylistyki umywalki, wanny, kabiny, sedesu czy ewentualnie bidetu najlepiej zająć się na początku dopierania charakteru i stylu. Sedesy i bidety sprzedawane są w wersjach stojących mocowane do posadzki, oraz wiszących montowane na specjalnych stelażach. Sposób mocowania nie wpływa szczególnie na konstrukcję bidetu, z sedesami jednak tak nie jest. Najlepiej jednak wygląda jak bidet i sedes będą w takim samym stylu i w tej samej wersji.

Najważniejsze, aby kształty armatury sanitarnej były funkcjonalne i bezpieczne. Możemy się zdecydować na ostre krawędzie form geometrycznych, jednak pamiętajmy ze obłe kształty zawsze są bezpieczniejsze w codziennym użytkowaniu w szczególności jak w domu są małe dzieci. Może się zdarzyć, że poświęcimy jedno pomieszczenie więcej przeznaczając je na dodatkową łazienkę dziecięcą. Gdzie obłe kształty armatury, plastikowe nakładki na rogach półek i mebli będą od razu przykuwały uwagę i skutecznie wzmacniały bezpieczeństwo naszej rodziny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *