Idealne mieszkanie dla singla

Brak presji zawierania małżeństw powoduje, że w społeczeństwie coraz więcej młodych osób, które prowadzą życie w pojedynkę. Rynek nieruchomości, aby prężnie się rozwijał, musi dostosować swoją ofertę także i dla takich klientów. Mają oni specyficzne wymagania.

 

W przypadku młodych ludzi zakup pierwszego mieszkania stanowi duże wyzwanie finansowe, dlatego przeważnie stawiają na tańsze mieszkania. Dlatego dużą popularnością cieszą się małe mieszkania z rynku wtórnego. W przypadku nowych mieszkań wrocław sytuacja wygląda nieco inaczej, bo są droższe i przeważnie bardziej oddalone od centrum miasta, a to dla młodych,  pracujących osób może być problemem. Jeżeli ktoś nie posiada własnego samochodu lub prawa jazdy, to osiedle musi być dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta.

Lokalizacja mieszkania to nie wszystko. Bardzo ważne jest zagospodarowanie przestrzeni, która jest niewielka. Projekt musi być tak przemyślany, aby wykorzystywał każdy metr kwadratowy. Na szczęście, można zaaranżować przestrzeń w taki sposób, aby nawet mała kawalerka nie sprawiała wrażenie klatki. Połączenie pokoju z kuchnią lub zrezygnowanie z kuchni na rzecz aneksu kuchennego to często stosowana praktyka. Zapracowane single przeważnie nie gotują często i w dużych ilościach, dlatego zmniejszenie przestrzeni gotowania i otwarcie ją na resztę mieszkania nie stanowi problemu.

Młodzi ludzie często uprawiają wolne zawody, więc pracują w domu. Dlatego niezbędne jest wydzielenie miejsca na biurko i komputer. Najlepiej, aby ta przestrzeń nie znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie łóżka, bo narodzi się pokusa przenoszenia pracy do miejsca wypoczynku, a to błąd.

Łazienka, nawet jeśli mała, może doskonale spełniać swoje funkcje. Prysznic zamiast wanny zajmuje znacznie mniejszą powierzchnię, dzięki czemu pomieszczenie zmieści także małą pralkę. Nowoczesny design kafli i duże lustro zrobią wrażenie świeżości i przestrzenności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *