Gdzie szukać inspiracji?

cze 05, 15 Gdzie szukać inspiracji?

Decydując się na remont lub na pierwszą aranżację wnętrza, często mamy problem z tym, jak właściwie powinny wyglądać nasze pokoje – salon, sypialnia, z kuchnią i łazienką też jest wiele problemów. Coś nam świta, ale nie do końca potrafimy opisać, co mamy na myśli, a co dopiero wybrać odpowiednie meble, farby, tapety, materiały podłogowe i wszelkiego rodzaju dodatki. W skrajnych sytuacjach bywa tak, że to, co wymyślimy finalnie znacznie odbiega od tego, co planowaliśmy.

Dlatego właśnie bardzo dobrym rozwiązaniem jest przeszukanie wszelkich możliwych miejsc i szukanie inspiracji. Obecnie można znaleźć je w wielu miejscach, zarówno w czasopismach, na zdjęciach wnętrz znajomych czy w internecie. Takie inspiracje pozwolą nam poukładać sobie w głowie to, o czym marzymy i zwizualizować to, czego wcześniej nie potrafiliśmy opisać.

Gdzie szukać inspiracji? Jednym z najczęstszych miejsc, do których trafia się szukając pomysłów, są czasopisma o aranżacji wnętrz. Najpopularniejsze to „Cztery kąty” i „Dobre wnętrze”. Warto też zwrócić uwagę na „Dom i wnętrze” czy „Dobrze mieszkaj”. Takich czasopism obecnie jest na rynku wiele, więc jest z czego wybierać.

Równie często sięga się do internetu. Któż w dzisiejszych czasach nie ma do niego dostępu? Internetowe poszukiwanie inspiracji jest o tyle lepsze, że obrazki możemy oglądać w różnych rozmiarach, a także podążać za dyskusją. Jednym z miejsc, na które warto zwrócić uwagę jest forum sklepu budowlanego Castorama. Ten największy hipermarket budowlany zrzesza swoją społeczność, która co rusz wrzuca nowe zdjęcia swoich wnętrz. Dobrym rozwiązaniem jest również przeszukanie różnego rodzaju blogów o tematyce aranżacji i wystroju wnętrz. W takich miejscach również można znaleźć wiele ciekawych informacji i zdjęć.

Jeśli ani czasopisma, ani internet nas nie przekonuje, zawsze możemy zrobić obchód po mieszkaniach naszych znajomych. W końcu ten sposób pozwala nam już „namacalnie” zobaczyć, jaki jest efekt końcowy.

Jak widać, jeśli nie masz sprecyzowanego pomysłu na swoje wnętrza, koniecznie poszukaj gdzieś inspiracji, a na pewno Twoje pomieszczenia będą spełniały Twój zamysł estetyczny.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *