Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

gru 22, 14 Gdzie najlepiej sprawdzą się drzwi przesuwne?

Drzwi przesuwne mają te podstawową zaletę, że podczas ich otwierania i zamykanie nie zajmują tyle miejsca, co tradycyjne drzwi, które otwiera się na oścież.

Te samą cechę miały stosowane kiedyś dość często w mieszkaniach o niewielkim metrażu – drzwi harmonijkowe. Te przesuwne jednak prezentują się o wiele lepiej i są zdecydowanie trwalsze.

W nowoczesnych aranżacjach, drzwi przesuwne często spotyka się tam, gdzie przebiega granica pomiędzy otwartą kuchnią, a salonem. To idealny sposób na odnalezienie kompromisu właśnie pomiędzy rozwiązaniem kuchni całkowicie zamkniętej, a otwartej na salon. W każdej chwili więc możemy przestrzenie te od siebie odseparować, na przykład kiedy przyjdą do nas goście.

Jeszcze większy kompromis? Drzwi przesuwne niemal całkowicie przeszklone. Takie rozwiązanie daje nam cały czas wrażenie otwartej przestrzeni, nawet gdy gotujemy w kuchni, a nie chcemy aby zapachy rozchodziły się po całym domu.

Drzwi przesuwne dają nam więc przede wszystkim możliwość zmiany proporcji pomieszczeń, jak również ich funkcji. Świetnie nadają się one do łączenia przestrzeni mniejszych wnętrz, takich jak przedpokoje, korytarze i hole, nie zajmują bowiem dodatkowego miejsca, przez co nie musimy też rezygnować z ustawienia mebli w bliskiej od nich odległości.

Jeżeli w naszym domu czy mieszkaniu mamy pomieszczenia, które zależnie od potrzeb spełniają bardzo wiele różnych funkcji, wówczas zamontowanie drzwi przesuwnych okaże się opcją najlepszą z możliwych.  Za pomocą jednego ruchu z części sypialni możemy wydzielić przestrzeń do ćwiczeń lub z fragmentu pokoju, w którym dziecko się bawi – przestrzeń sprzyjającą pracy i nauce.

Drzwi przesuwne możemy zakupić w bardzo wielu wariantach. Różnią się one od siebie przede wszystkim materiałem, z którego są wyprodukowane oraz wymiarami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *