Garderoba – po co i dla kogo?

kw. 25, 15 Garderoba – po co i dla kogo?

Garderoba to marzenie każdej kobiety. Pomieszczenie, w którym można być otoczonym tylko przez sukienki, buty, bluzeczki i inne ubranie musi działać jak magnes. By jednak była ona funkcjonalna, musi spełniać kilka warunków.

Przede wszystkim, właśnie z racji na fakt, że znajduje się tam tyle potencjalnych zestawów na sobotni wieczór, garderoba musi być odpowiednio duża. Przenoszenie wszystkiego tam i z powrotem zasadniczo mija się z celem. Dlatego przyjmuje się, że żeby móc swobodnie korzystać z garderoby, jej powierzchnia nie powinna być mniejsza, niż 3,5 m2 – w przeciwnym razie miejsca będzie zbyt mało, by cała inwestycja miała sens.

Najbardziej komfortową sytuacją jest taka, w której mamy wpływ na projekt domu – wtedy w całości kontrolujemy, w jakim kształcie będzie pomieszczenie i jaki ma mieć metraż. Przyjęło się, że najwygodniejsze są te kwadratowe. Przymierzając, przebierając się czy nawet prasując elementy ubioru, nie będziemy się co rusz obijać. Jednak takie udogodnienie dotyczy relatywnie niewielkiej liczby zainteresowanych. Większość z nas jest bowiem zmuszona do działania na pomieszczeniach, na kształt których nie mieliśmy wcześniej wpływu.

Wtedy pozostają rozwiązania niestandardowe. Jednym z pomysłów jest przeznaczenie części sypialni na część garderobianą. Montaż szafy wnękowej jest również praktycznym pomysłem. W sytuacji, w której mamy wąskie, ale długie pomieszczenie, możemy je umeblować odpowiednio dopasowanymi modułami czy regałami. Oczywiście istnieje też możliwość wykonania całości u stolarza.

Garderoba

Samo wyposażenie garderoby to przede wszystkim meble, ale pamiętać musimy również o oświetleniu. Często nasze ubrania różnią się jedynie odcieniem, a bez odpowiedniego oświetlenia całe przedsięwzięcie może się okazać całkowicie niepraktyczne – skoro wewnątrz ubrania wyglądają inaczej, niż w pełnym świetle, to całość traci sens. Kolejna kwestia dotyczy luster. Moduły meblowe są tak zorganizowane, żebyśmy mogli się obejrzeć bez dodatkowych kombinacji, ale po prawdzie – im więcej luster, tym lepiej. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy wszystko zorganizować tak, by bez najmniejszego problemu obejrzeć, jak nasz ubiór prezentuje się z tyłu, czy nasza fryzura wciąż jest odpowiednia itd.

Garderoba to jeden z tych wynalazków, znanych nam kiedyś tylko z amerykańskich seriali, które mają naprawdę sporo zastosowań praktycznych. W większej mierze unikamy problemu ubrań porozrzucanych na podłodze w pokoju, a nawet jeśli nieporządek gdzieś tam się czai, to daleko za linią wzorku naszych gości. Zyskujemy też pewność, gdzie co leży, a także wygodę w kwestii mierzenia różnych zestawów ubraniowych. By jednak całość miała sens, musi być odpowiednio duża.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *