Fototapeta – hit czy kit?

paź 04, 12 Fototapeta – hit czy kit?

Zdjęcia na ścianach czy półkach to zawsze miły i sentymentalny dodatek wystroju naszego mieszkania. Fotografie z podróży przypominają o fajnie spędzonym urlopie, zdjęcia bliskich na każdym kroku sprawiają, że cieplej nam na sercu. Ten sposób dekorowania wnętrz zna i praktykuje chyba każdy z nas. Podobną metodą są fototapety. Pewnie wielu kojarzą się z kiczowatymi zwierzęco-leśnymi obrazami nad kanapą u dziadków, które już dawno odeszły w niepamięć. Ale moda ma zwyczaj wracać co jakiś czas i tak też dzieje się z fototapetami. Jednak w dzisiejszym wydaniu taka dekoracja wcale nie musi być obciachowa. Wszystko oczywiście zależy od naszego wyboru. A ten jest ogromny!

Fototapetę możemy umieścić, gdzie nam się tylko podoba: w kuchni, jadalni, łazience, czy sypialni. To, czy okaże się ona szałowym pomysłem i będzie wzbudzać podziw u naszych znajomych, zależy tylko i wyłącznie od jej wyboru. Umieszczenie na ścianie w salonie kamasutry może okazać się dość nietrafionym pomysłem. Ale zjedzenie śniadania przy pięknym widoku na Paryż – czemu nie? Dla fanów najromantyczniejszego miasta na świecie jest to świetny pomysł.

Bardzo ciekawe fototapety można umieścić w kuchni. I to nie tylko na ścianie, ale także na szafkach kuchennych. Do wyboru mamy mnóstwo motywów: owoce, warzywa, słodycze, potrawy i wiele innych. Papryczka chilli na białej wiszącej szafce, może okazać się wspaniałą dekoracją, która z pewnością przykuje uwagę każdego gościa. W sypialni najczęściej stosuje się fototapety na ścianie, przy której stoi łóżko. W ten sposób wypoczywamy na tle jeziora, lasu, gór, czy jeszcze innej uspokajającej scenerii. Wszystko zależy od naszych upodobań. W łazience czy salonie także możemy umieścić duże zdjęcie na wolnym skrawku ściany. Zamiast tradycyjnego obrazu mamy wtedy ogromne zdjęcie z pejzażem, widokiem miasta, abstrakcyjnym rysunkiem czy po prostu kwiatem.

To, czy fototapeta jest dobrym pomysłem, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Jedni uznają ją za świetny pomysł na zaaranżowanie wolnego miejsca na ścianie. Dla drugich jest kiczowatym reliktem z lat 80. ubiegłego wieku. Tak jest jednak z dekoracjami wszelkiego rodzaju. Wszystko to kwestia gustu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *