Forum internetowe miejscem inspiracji?

maj 29, 15 Forum internetowe miejscem inspiracji?

Mój znajomy spędził ostatnio w Empiku pół soboty, w dziale prasy, przy półce z gazetami o wystroju wnętrz. Żona koniecznie chciała zmian w ich już nie tak nowym mieszkaniu, dlatego ten bohatersko postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Oczywiście wizyta w księgarni spełzła na niczym, bo zanim Robert dotarł do domu, wszystko zapomniał.

Podejrzewam, że nawet, gdyby kupił te wszystkie gazety, to niewiele z nich przydałoby się do aranżacji ich nietypowego mieszkania. Dlaczego nietypowego? Ze względu na nieregularne kształty – pokój w kształcie trapezu, kuchnia ni to czworobok, ni trójkąt, wreszcie przestronny przedpokój i sypialnia, w której ledwo mieści się łóżko. Wytłumaczyłem mu, że nie tędy droga, że teraz mamy internet i to on doskonale nadaje się do aranżacji każdego mieszkania, nawet jego. Postanowiłem mu udowodnić, że forum internetowe jest idealnym miejsce do szukania inspiracji.

  • Na forum jest tyle samo amatorów, co specjalistów-amatorów od aranżacji wnętrz i remontów wszelkich.

  • Nie ma miejsca na złe pomysły – każdy jest dobry, a najlepsze zyskują uznanie.

  • Istnieje małe prawdopodobieństwo, że znajdzie się ktoś, kto będzie wyłącznie krytykował. Za to z powodzeniem można szukać ludzi, którzy oprócz konstruktywnej krytyki przedstawią również własne rozwiązania. To nie miejsce dla uprawiania sztuki dla sztuki.

  • Rozwiązania są oparte w dużej mierze na produktach dostępnych w sklepie, więc tuż za rogiem. Nie brakuje jednak rozwiązań konkurencji, czy zupełnie małych sklepików z akcesoriami do aranżacji wnętrz.

  • Metamorfozy wnętrz są tak diametralne, że czasem trudno uwierzyć, że „tamten pokój” jest teraz „tym pokojem”.

  • Forum jest też doskonałą okazją do zawiązania nowych znajomości.

  • I ostatnie, najważniejsze – wszystko jest za darmo.

Ludzie się odnajdują. Czasem to forumowicze odnajdują ludzi. Nagle okazuje się, że gospodyni domowa ma tak świetne wyczucie przestrzeni i smaku, że biją się o nią firmy zajmujące się aranżacją wnętrz i pytają gdzie skończyła studia. W ludziach drzemie naprawdę duży potencjał. Właśnie dlatego uważam, że inspiracji trzeba szukać właśnie w takich miejscach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *