Firany woalowe – nowoczesny styl

cze 23, 16 Firany woalowe – nowoczesny styl

Firany woalowe należą do firanek gęstych, dość ciężkich a jednocześnie dających ogromne możliwości aranżacyjne. Przy jakim stylu urządzenia wnętrza firany woalowe sprawdzą się najlepiej ? Czy lepiej kupować gotowe firany z woalu czy decydować się na ich szycie na zamówienie ?

Firany woalowe – do jakiego wnętrza?

Woal to tkanina o dość gęstym splocie, która choć cienka, zapewnia małą przepuszczalność – zarówno dla wzroku jak i promieni słonecznych. Stanowi zatem świetną osłonę okna, zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy odgrodzić się od wścibskich spojrzeń sąsiadów i zapewnić sobie prywatność, bez całkowitego blokowania światła słonecznego. Woal, dzięki swojej dużej gęstości układa się miękko i nie wymaga stosowania dodatkowych obciążników na firanach. Z powodzeniem bywa również wykorzystywany jako delikatne, przepuszczające światło zasłony. Jest w tym przypadku o tyle wygodniejszy niż organza, że znacznie mniej sztywny – choć pozbawiony tak charakterystycznego dla organzy połysku.

Firany woalowe w różnych stylach

Najpopularniejsze i jednocześnie dające najwięcej możliwości są firany z gładkiego woalu. Nadają wrażenia czystości, miękkości i przytulności a różne możliwości upięcia firanek dają przestrzeń do tego, by dopasować je zarówno do klasycznego jak i nieco bardziej awangardowego wnętrza. Woal nadaje się również do romantycznych sypialni, gdzie wraz z organzą może stanowić ciekawe połączenie. Firany z cieniowanego bądź kolorowego woalu z łatwością dopasujemy również do nowoczesnego wnętrza – zwłaszcza w stylu minimalistycznym, do którego prosty woal bardzo pasuje.

Do wnętrz, które chcemy nieco ożywić, wybrać można woale z haftem – zarówno w kolorze firan jak i dodatkowymi, kolorowymi zdobieniami. Kolorowe hafty sprawdzą się we wnętrzach eklektycznych oraz glamour – pod warunkiem, że nie przeładujemy pomieszczenia bibelotami. Takie firanki najlepiej szyć na zamówienie, dopasowując aranżację okna do wystroju całości pomieszczenia.

firany woalowe

Gotowe firanki woalowe

Poza firanami z woalu szytymi na miarę, w sprzedaży znaleźć można również wiele rodzajów gotowych firan woalowych. Najczęściej są one sprzedawane jako gotowe zestawy zdobione haftami, aplikacjami bądź specjalnie drapowane. Woal jest tkaniną dość gęstą, nie wymagającą obciążników, a jednocześnie układa się miękko i pozwala się drapować i upinać. Dzięki temu jest to jeden z najlepszych materiałów do tworzenia bardziej wymyślnych aranżacji okna. Gotowe firany z woalu koniecznie dobrać trzeba do szerokości i wysokości okna – z gotowym upięciem nie można eksperymentować

Nowoczesne, modne i tanie firany do pokoju i salonu, firany kuchenne, firany dla dzieci, woalowe i żakardowe w sklepie https://firanex.net/firany-gotowe

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *