Drzwi wewnętrzne muszą być dopasowane do stylu pomieszczenia

paź 05, 14 Drzwi wewnętrzne muszą być dopasowane do stylu pomieszczenia

To, że drzwi wewnętrzne do pomieszczenia dopasowane być muszą, nie podlega żadnej dyskusji. Pozostaje jednak pytanie, czy powinny one pasować do ścian, mebli, okien czy może jeszcze innego elementu wyposażenia, a może dekoracji?

Aby za pomocą drzwi wewnętrznych dopełnić aranżację naszego pokoju, koniecznie powinniśmy wybrać się na zakupy dopiero w momencie, gdy przynajmniej w głowie, będziemy mieli gotową wizję całościowego wyglądu wnętrza. Istotne może być tu dosłownie wszystko, aż po rodzaje okuć kompletu wypoczynkowego. Nie zapominamy bowiem o podstawowej zasadzie aranżacji wnętrz, według której całe pomieszczenie powinno tworzyć harmonijną całość.

A teraz pytanie do Pań – jaki kolor powinny mieć idealnie dopasowane do pomieszczenia drzwi wewnętrzne? Z pewnością nie należy skupiać się tu tylko na jednym elemencie wyposażenia. Tu z pewnością przyda się dobry zmysł, poczucie estetyki. Jeżeli jednak kompletnie się na tym nie znamy, możemy mieć pewność, że do drewnianych okien i podłóg z pewnością dobrze pasować będą również drewniane drzwi, w tym samym odcieniu. Podobnie w przypadku, gdy mamy malowane okna – wybieramy malowane drzwi.

Kolejny dylemat, to czy drzwi powinny być pełne czy też częściowo przeszklone. Te drugie warto wybrać w momencie, gdy pomieszczenie do którego prowadzą jest dość niewielkich rozmiarów i nie jest w nim zbyt jasno. Taki rodzaj drzwi w żaden sposób nie ogranicza prywatności, ponieważ zastosowane w nich szkło jest najczęściej mocno zabielone.

Drzwi proste czy zdobione? W momencie gdy nasze pomieszczenie jest mocno wystylizowane, również drzwi powinny idealnie wpasowywać się w ten właśnie klimat. Warto więc zobaczyć, jak wyglądają drzwi płycinowe czy filungowe.

Drzwi zewnętrzne natomiast dopasowujemy do koloru elewacji budynku, do koloru dachu, ale również okien.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *