Drzwi wejściowe do mieszkania – jakie wybrać?

sie 22, 16 Drzwi wejściowe do mieszkania – jakie wybrać?

Drzwi wejściowe do mieszkań znacznie różnią się od tych, jakie montuje się w domach jednorodzinnych. Kupując mieszkanie w bloku zazwyczaj drzwi są elementem wyposażenia wykonanego przez dewelopera, jednak nie zawsze spełniają one nasze oczekiwania. Jeśli chcemy wymienić drzwi wejściowe do mieszkania, warto mieć na uwadze kilka istotnych szczegółów.

Izolacja

W przypadku drzwi wejściowych prowadzących do domu jednorodzinnego, należy zwrócić uwagę na parametry izolacyjne – zarówno jeśli chodzi o akustykę, jak i przepuszczalność cieplną. W drzwiach prowadzących do mieszkań, drugi z tych parametrów nie jest tak istotny. Drzwi powinny być szczelne, jednak ich konstrukcja nie musi być wzbogacona dodatkową warstwą termoizolacyjną, ponieważ klatki schodowe są ogrzewane w sezonie jesienno-zimowym, dlatego temperatura z nagrzanego mieszkania nie uchodzi przez nie na zewnątrz.

drzwi wejściowe

W tym przypadku warto większą uwagę poświęcić izolacji akustycznej – na klatce schodowej oraz korytarzach bloku bardzo niesie się pogłos kroków oraz głosów, dlatego. Jeśli drzwi będą posiadały specjalne wypełnienie, odgłosy te nie będą nas niepokoić w mieszkaniu.

W artykule http://123budujemy.pl/drzwi-wejsciowe-domu-wybrac/ znajdziemy wiele innych porad odnośnie drzwi wejściowych.

Pełne skrzydła

W bloku liczącym sobie nawet kilkadziesiąt mieszkań drzwi z przeszkleniami na pewno się nie sprawdzą. O ile w domach jednorodzinnych otoczonych prywatną działką jest to efektowne rozwiązanie, o tyle w blokach mogłoby powodować znaczny dyskomfort – sąsiedzi przechodzący korytarzem zaglądali do wnętrza naszego mieszkania.

drzwi zewnętrzne

Zabezpieczenie antywłamaniowe

W mieszkaniach, zwłaszcza tych położonych na wyższych piętrach, to drzwi są jedynym newralgicznym punktem, przez który włamywacze mogą się dostać do środka. Dlatego właśnie warto postawić na skrzydło wyposażone w systemy zabezpieczające. Będą to np. zamek wielopunktowy, dodatkowe blokady oraz wzmacniana konstrukcja.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *