Domowe środki na nieprzyjemne zapachy

cze 08, 14 Domowe środki na nieprzyjemne zapachy

Uporczywy, odpychający smród potrafi zepsuć nie tylko powietrze, ale tak naprawdę atmosferę w całym domu. Są jednak sposoby, by przywrócić pożądany stan i wcale nie potrzeba do tego kupować chemikaliów.

Soda oczyszczona

Ta niepozorna substancja, czyli tak naprawdę wodorowęglan sodu, ma silne właściwości pochłaniające. Potrafi, zarówno w formie sypkiej, jak i zalanej odrobiną wody, pokryć nawet bardzo intensywne zapachy. Jeśli chcemy pozbyć się zapachu musimy podejrzane miejsce posypać proszkiem i zostawić przynajmniej na kilka godzin. Następnie dokładnie usunąć i dla pewności wyszorować. W ten sposób mamy pewność, że fetor już nie wróci.

Skórki cytrusów

Za często lądują w koszu, zwłaszcza że zawierają duże ilości kwasku cytrynowego, które skutecznie łączy się z wieloma zapachami. Kilka naciętych skórek rozłożonych w pokoju potrafi odmienić atmosferę całego pomieszczenia, dla pewności można je zanurzyć w misce z ciepłą wodą. Działają również rozłożone w okolicach zlewu i kosza.

domowe sposoby

Kawa

Zmielone ziarna mają silne właściwości absorpcyjne, pochłaniając nawet bardzo nieprzyjemne zapachy pochodzenia organicznego. Wystarcz że położymy na plamy (nawet tych pochodzące od zepsutego mleka, wymiocin czy uryny) kilka ręczników papierowych i posypiemy kawą, dając jej kilka godzin. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest także miły aromat, jaki ziarna zostawiają po sobie w całym pomieszczeniu.

Cebula

Jakże? Przecież sama śmierdzi? Owszem, ale świetnie pochłania chemiczne zapachy z farb i rozpuszczalników, a jest zdecydowanie łatwiejsza do usunięcia. Wystarczy, że w trakcie malowania rozłożysz kilka pociętych cebul w pomieszczeniu, a potem solidnie wywietrzysz.

Po więcej porad dotyczących domowych sposobów na walkę z zapachami zapraszamy tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *