Domowa dżungla w łazience

kw. 04, 15 Domowa dżungla w łazience

Nasza łazienka nie musi być schematycznym, nudnym miejscem. Można puścić wodze fantazji i zaaranżować wnętrza tak, by przebywanie w nich było prawdziwą przygodą dla zmysłów. Jeśli marzysz czasem o spacerze po wilgotnej i pięknej dżungli zroszonej naturalnym strumykiem– zorganizuj osobistą dżunglę we własnej łazience.

Stąpanie po egzotycznym gruncie

 Jeśli chcesz poczuć pod stopami nieco egzotyki, możesz zastosować w swojej łazience panele z drewna egzotycznego. Są nie tylko efektowne, ale także bardzo trwałe i gustowne. Egzotyczne drewno możesz też wykorzystać do zabudowy wanny oraz jako blat pod umywalką. Drewniane dodatki z pewnością będą dobrze pasowały do stylistyki naszego wnętrza. Warto też zadbać o drewnianą matę podłogową, która będzie niebanalną ozdobą, a do tego uchroni nasz przed upadkami na egzotyczną posadzkę.

Pocztówka z dżungli

 Coraz większa popularnością cieszą się fototapety. Te dzisiejsze, zupełnie nie przypominają nietrwałych i kiczowatych fototapet rodem z PRL. Dzisiejsze wzornictwo jest bardzo bogate i z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów. Dodatkowo, współczesne fototapety są niezwykle trwałe i odporne na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Można także zdecydować się na efektowną fototapetę, zaklętą za taflą efektownego szkła hartowanego. Wybierzmy się więc na wielkie polowanie i upolujmy idealny wzór na nasze ściany. Mogą to być zarówno zielone krajobrazy rodem z dżungli, jak i bardziej subtelne wzory. Zaprojektujmy tę dżungle po swojemu.

Własny las deszczowy

W każdej dziczy, najważniejsza jest roślinność. Warto więc obficie zazielenić swoją łazienkę. Duża wilgotność i ciepło, jakie panuje w łazience to idealne warunki dla niektórych gatunków roślin. Warto przygarnąć wszelkie gatunki bagienne, a unikać wszystkich tworów kaktusopodobnych (dżungla to zdecydowanie nie miejsce dla nich). Doskonale się za to przyjmie bluszcz, begonie czy też piękna dracena czy paprocie. Zaprośmy dużo zieleni do swojej łazienki, a z pewnością znajomi zzielenieją z zazdrości. Tak tak, teraz to my jesteśmy prawdziwymi królami dżungli!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *