Dodatki do salonu w stylu rustykalnym

lut 27, 17 Dodatki do salonu w stylu rustykalnym

Styl rustykalny nawiązuje do uroków folklorów – wnętrze urządzone w tej stylistyce powinno być ciepłe, przytulne i naturalne. Zobacz, jakie dodatki dobierać do salonu w stylu rustykalnym, aby nie przesadzić, ale zaakcentować urok wnętrza.

Swojski styl

Salon w stylu rustykalnym powinien kojarzyć się z tradycyjnym wiejskim dworkiem. Jak sobie go wyobrażasz? Jasna przestrzeń wypełniona stylowymi meblami z drewna. Podłogi wyłożone deskami z widocznym rysunkiem słojów. W rogu stoi piec kaflowy lub kamienny kominek, który ociepla wnętrze. Strop podpierają belki z drewna, najlepiej rodzimych gatunków. Jakie dodatki będą pasować do całości?

male mieszkanie

Dodatki aranżacyjne w rustykalnym stylu

Na podłogę połóż dywan – albo modny wzór w stylu kilim albo dywanik imitujący baranią skórą. Na łóżku będzie świetnie wyglądać wełniana kapa. Na oknie możesz zawiesić ażurową firanę lub zasłonę z organicznego materiału, np. lnu. A na stole możesz postawić kamienną lub drewnianą misę na owoce. Może być celowo postarzona. Im więcej sęków tym lepiej. Stolik możesz ozdobić koronkowym obrusem. Ciekawie będzie wyglądać stara albo stylizowana na dawną skrzynia z mosiężnymi okuciami. Nie zapomnij o kwiatach. Kwitnące prymulki i swojskie paprotki wprowadzą do pokoju ożywiający akcent i świeżą zieleń.

black

Materiały w rustykalnym wnętrzu

Materiały, które pasują do wnętrz stylizowanych na wiejskie dworki to (oprócz drewna i kamienia) miedź, kute żelazo, żeliwo i ceramika. Na półkach możesz ustawić zastawę z porcelany wymalowanej folklorystycznym motywem. Ozdobą, która przyciągnie uwagę we wnętrzu, będzie z pewnością miedziany żyrandol – niezwykle ostatnio modny. Rośliny warto posadzić w glinianych donicach, nie tylko pasujących do stylu, ale również zapewniających odpowiednie warunki do uprawy roślin pokojowych. Wiklinowe koszyki albo lampa naftowa to idealne dopełnienie salonu w rustykalnym stylu.

Więcej o tym, jak udekorować salon w stylu rustykalnym przeczytasz tutaj: http://www.wibud.com.pl/jak-urzadzic-salon-w-stylu-rustykalnym

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *