Detale w wykańczaniu wnętrz

maj 31, 14 Detale w wykańczaniu wnętrz

Nawet najlepiej przemyślane wnętrze, urządzone przy użyciu najlepszych materiałów, nie oczaruje nikogo, jeśli nie zadbamy o wszystkie detale. O jakich detalach mowa i na co zwrócić uwagę, by nasze wnętrza prezentowały się pięknie i kompletnie?

Niedoróbkom mówimy nie

Równie ważne, co samo wykończenie ścian i podłóg, jest zatuszowanie połączeń między nimi. Jeśli nie wykończymy ich odpowiednimi listwami, miejsca te będą rzucały się w oczy i zupełnie odwrócą uwagę od reszty elementów, które choć piękne – stracą cały swój urok. Równie ważne co zakrycie łączeń między podłogą a ścianą jest zatuszowanie miejsc, w których stykają się ściany i sufit. W niektórych pomieszczeniach, w zależności od zastosowanych materiałów wykończeniowych, listwy wykończeniowe będą również niezbędne. Zatuszowania wymagają również miejsca styku podłóg pomiędzy pomieszczeniami, np. przy drzwiach.

Pamiętajmy również, że wszelkie listwy powinniśmy dobrać kolorystycznie do ścian lub podłóg. Nie powinny one rzucać się w oczy jako osobne elementy, ale stanowić integralną całość z resztą materiałów wykończeniowych.

Gniazdka, włączniki

Kolejnym elementem, o którego odpowiednim wyborze nie należy zapomnieć, to gniazda elektryczne i włączniki. Po pierwsze, dobierzmy je odpowiednio do stylu urządzenia wnętrz. Po drugie, możemy zdecydować się na oryginalne kolory: czy na pewno klasyczne białe elementy sprawdzą się najlepiej? Jeszcze jedną kwestią jest dopasowanie gniazd i włączników świateł do siebie. Jeśli już decydujemy się na konkretny rodzaj i kolor gniazd, dopasujmy do nich takie same włączniki. Inaczej w naszych wnętrzach zapanuje chaos.

Więcej porad dotyczących urządzania wnętrz znajdziecie w tym miejscu.

Photo credit: Marcin Wichary / Foter / (CC BY 2.0)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *