Decoupage czas zacząć!

wrz 19, 14 Decoupage czas zacząć!

Decoupage to bardzo efektowna i stosunkowa prosta metoda ozdobienia swojego wnętrza. Nazwa tej techniki pochodzi z języka francuskiego, od słowa „decouper” – które oznacza wycinanie. Decoupage jest dość tanią metodą, dzięki której możemy ozdobić niemal każdą powierzchnię.

Wirus decoupage jest wyjątkowo agresywny. Rozprzestrzenia się w niebywałym tempie, zgarniają przy tym poważne żniwo nowych fanów. Kto raz spróbował tej techniki, ten prawdopodobnie będzie cierpiał na manię ozdabiania, która obejmie wszelkie przedmioty, jakie wpadną mu w ręce. Blaty, pudełka czy szafki – żadna powierzchnia nie pozostanie bez dekoratorskiego kolonizatora.

Decoupage jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie dowolność w aranżacji wnętrz. Plan działania jest taki: wybieramy powierzchnię, którą chcemy ozdobić, potem wybieramy nasz ulubiony wzór – może on być w postaci serwetki lub obrazka wyciętego w papierze.

Czego potrzebujemy? Jeśli już mamy wybraną powierzchnie i wzór, potrzebujemy jeszcze lakieru. Tutaj musimy wybrać czy chcemy matowy, półmatowy czy błyszczący. W naszej kompozycji dobrze się też sprawdzą lakiery do parkietów. Potrzebny też nam będzie klej. Najczęściej wybierany jest wikol, chociaż niektórzy są zwolennikami ekologicznego podejścia i wybierają białko z jajek. Jeśli lubimy stylowe meble z historią, warto pomyśleć o specjalnym pękającym lakierze – po wyschnięciu jego powierzchnia przypomina stare stylowe meble. Pęknięcia, spod których wyłania się wybrany obrazek są bardzo efektowne. Do dzieła!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *