Daj niemodnym meblom drugą szansę

odnawianie mebliTo, co z czasem staje się niemodne, wcale nie musi od razu lądować na śmietniku. Szczególnie w przypadku, gdy jest jeszcze całkowicie sprawne.

Przy odrobinie chęci i niedrogich materiałów uda nam się przywrócić starym meblom druga młodość. Zrobić możemy to na klika sposobów, a jeżeli ktoś ma ochotę na lekkie artystyczne „wyżycie się”, z pewnością będzie to zadanie w sam raz dla niego.

Stare meble, bo na nich się tu skupimy, możemy przemalować lub pokryć nową okleiną meblową. Sposób pierwszy jest o wiele prostszy.

Niezależnie od tego, który ze sposobów wybierzemy, zacząć należy od dokładnego przygotowania powierzchni starych mebli. Po pierwsze należy pozbyć się starej powłoki farby lub okleiny. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się papier ścierny za pomocą którego idealnie wygładzimy powierzchnie nawet takich mebli, na których stara farba już się łuszczyła.

Jeżeli zrobimy to dokładnie, będziemy mogli mieć pewność, że nowa warstwa farby będzie trwalsza, a jej wygląd znacznie bardziej estetyczny. Jeżeli zedrzemy farbę do surowego drewna i odkryjemy, że powierzchnie mają bardzo ładnie prezentujące się słoje, wówczas możemy uznać, że wystarczy zastosowanie jedynie kilku warstw bezbarwnego lakieru do drewna albo bejcy, która nada mu delikatny odcień, w zależności od tego jaki jej rodzaj wybierzmy. Możemy tu także wykorzystać szablony malarskie i przyozdobić meble ciekawym wzorem czy też motywem.

Nasz odnowiony mebel, dzięki takim zabiegom z pewnością stanie się unikatem. W przypadku okleiny meblowej jest nieco trudniej.

Samo przyklejanie należy wykonywać bardzo starannie i powoli, aby pod powłoką nie pojawiły się pęcherzyki powietrza, które bardzo źle wpłyną na ostateczny efekt takiego wykończenia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *