Czym się kierować przy wyborze baterii

Każdy marzy o pięknym mieszkaniu. Ale nie dość, że powinno być pięknie, to jeszcze funkcjonalne. Na co dzień nie zwracamy tak na to uwagi, ale gdy przychodzi do wymiany baterii, sprawa nie okazuje się wcale taka łatwa.

Porad w sprawie baterii łazienkowych i kuchennych możemy poszukać na nowym forum Leroy Merlin. Musimy pamiętać, że inne baterie potrzebne są do wanny, inne do umywalki, a jeszcze inne do zlewozmywaka.

Baterie do wanny posiadają przełącznik, dzięki któremu woda może lecieć albo z wylewki albo ze słuchawki, na którą mają również uchwyt. Inna jest natomiast bateria do natrysku, ponieważ nie posiada wylewki. Woda leci tylko ze słuchawki. Do umywalki możemy wybierać spośród ogromnej liczby baterii. Z kurkami lub z mieszaczem. Te pierwsze wybieramy wtedy, gdy urządzamy łazienkę w stylu retro. Te drugie pozwolą zaoszczędzić wodę poprzez krótszy czas regulacji strumienia. Baterie do umywalek mogą być dłuższe lub krótsze. Dobieramy je w zależności od wielkości umywalki.

Baterie kuchenne mogą być stojące lub ścienne. Te pierwsze przydają się, gdy mamy w kuchni tzw. wyspę. Dobrze jest wybrać tak wyprofilowaną baterię, by bez trudu mieściły się pod nią garnki. Możemy też zdecydować się na baterię z wyciąganą wylewką. Takie rozwiązanie przyda się, gdy zlew znajduje się pod oknem. W takiej sytuacji można też wybrać baterię, którą będzie można wcisnąć tak, by bez przeszkód otworzyć okno. Droższym rozwiązaniem będą baterie z termostatem, które zapewnią oszczędność ciepłej wody i zniwelują ryzyko poparzenia się. Również kosztowne są elektroniczne baterie bezdotykowe. Bardzo wygodne w kuchni, jeśli ma się akurat brudne ręce.

W celu oszczędności wody możemy zaopatrzyć się w perlator do baterii, który zmieni strumień wody w prysznicowy. Wiele innych inspiracji można znaleźć na forum Leroy Merlin. Jeśli udało ci się coś zrobić w swoim domu, możesz się pochwalić i pomóc innym. Na forum można też zobaczyć aranżacje łazienek, skomentować je i głosować na wnętrze tygodnia. Może to będzie twoja łazienka?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *