Czy w łazience może być drewniana podłoga?

drewniana podłogaOczywiście że tak! Co więcej, taki sposób wykończenia podłogi w łazienkach jest ostatnio bardzo popularny. Wygląd drewnianych powierzchni zapewnia wnętrzu ponadczasową elegancję i tym drewno tu wygrywa.

Ponadto, ten naturalny materiał doskonale komponuje się z metalem, szkłem i kamieniem. Do tworzenia drewnianych podłóg w pomieszczeniach o tak trudnych warunkach, jak właśnie łazienka, najczęściej wykorzystuje się drewna egzotyczne. To właśnie te gatunki drewna cechuje wysoka wytrzymałość na szkodliwe działanie wilgoci oraz odporność na odkształcenia.

Dzięki tym właściwością bez obawy pokusić możemy się o drewniana podłogę w łazience. Kluczowa jest tu zawartość w drewnie substancji garbnikowych żywic i substancji oleistych, których drzewa z naszej strefy klimatycznej mają zdecydowanie mniej.

Dla przykładu, jeżeli wyłożylibyśmy podłogę w łazience dębowymi deskami, bardzo szybko pojawiła by się na nich pleśń oraz sinizna.

Najlepszymi gatunkami drewna do zastosowania w łazienkach jest Teak, Merbau, Iroko i Doussie. Oczywiście nie pozostawiamy powierzchni drewnianych w stanie całkowicie surowym. Należy wykończyć ją albo przez olejowanie albo lakierowanie. Koniecznie należy zwrócić uwagę na to, aby zarówno oleje, jak i lakiery do parkietu, były najwyższej jakości. Również sam montaż i wykończenie to prace, do których powinniśmy zatrudnić wykwalifikowaną ekipę.

A gdy w naszej łazience znajdzie się już drewniana, pięknie wykończona podłoga, nie możemy zapomnieć o tym, aby ją odpowiednio pielęgnować. Korzystać należy tu jedynie z profesjonalnych środków o dokładnie takim przeznaczeniu.dobrym rozwiązaniem będzie również zastosowanie dywaników łazienkowych w miejscach najczęściej eksploatowanych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *