Czego zawsze brakowało w twojej łazience?

lut 19, 15 Czego zawsze brakowało w twojej łazience?

Powstał w XVIII-wiecznej Francji. Musiał znajdować się w każdym szanującym się domu, bowiem świadczył o luksusie. Dziś jest bardzo przystępny, ale mimo to nie jest obecny w każdej łazience. Nie masz jeszcze bidetu? Sprawdź czemu powinieneś go mieć.

Bidet służy do umycia się zaraz po skorzystaniu z toalety. Nie jest to urządzenie popularne, dlatego jego przydatność nie zawsze jest oczywista. Aby móc zamontować bidet, łazienka musi dysponować wystarczająco dużą przestrzenią. Bidet powinien znajdować się tuż przy kompakcie WC, aby łatwo można było się przesiąść z jednego na drugi. Wybór jest szeroki, dlatego nie ma problemu z dobraniem bidetu wiszącego czy stojącego tak jak WC. Można nawet kupić wszystko, WC, bidet i umywalkę, z jednej kolekcji, by całość ze sobą współgrała. Można też dobrać baterie do bidetu tak, by pasowały do baterii umywalkowych i wannowych.

Jeśli łazienka jest mała i nie zmieści się w niej kolejne urządzenie, nic straconego. Wtedy można zakupić specjalną deskę sedesową, tzw. washlet. Bidet będzie wtedy znajdował się od razu w WC. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zaoszczędzi miejsca. Washlet jest sterowany automatycznie. Posiada wysuwany panel, z którego leje się ciepła woda. Dodatkowo jest wyposażony w system suszenia, co może całkowicie zniwelować korzystanie z papieru toaletowego. Brzmi dziwnie? W wielu krajach azjatyckich oraz na Bliskim Wschodzie to standard.

Jeszcze nie jesteś przekonany? Bidet zadba lepiej o higienę niż papier toaletowy. Pomoże odświeżyć się w ciągu dnia. Jest polecany zwłaszcza kobietom w ciąży, gdy dbanie o higienę jest bardzo ważne. Również osobom starszym, które mają problem z wejściem do wanny lub pod prysznic oraz cierpiącym na hemoroidy, gdyż strumień wody nie działa tak drażniąco jak papier. I zawsze możesz umyć w bidecie stopy. Wystarczy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *