Czarna ściana w pomieszczeniu

paź 12, 12 Czarna ściana w pomieszczeniu

Czarna ściana nie zawsze musi oznaczać mroczność lub styl gotycki. Taki motyw może mieć w sobie nutkę romantyzmu. Trzeba tylko odpowiednio zaaranżować resztę wnętrza. Jak? Przedstawimy dziś kilka pomysłów.

1)Biała podłoga
Mając czarne ściany w pomieszczeniu, rzeczą szczególnie stylową jest zestawienie ich z białą podłogą. Takie połączenie jest wyjątkowe i z pewnością zapewni wnętrzu nowoczesny wygląd. Czarna ściana i jasna podłoga z pewnością wpadnie niejednej z nas w gust.

2)Meble
Mając ściany w kolorze czerni i podłogę w kolorze bieli, dobrze jest resztę pomieszczenia wypełnić również dodatkami w tych kolorach. Główna aranżacja może dotyczyć łóżka i oczywiście mebli. Ich czarno-biały wygląd z pewnością wpasuje się w tło ścian. W przypadku łóżka dobrze będzie się komponowała biała narzuta i jasne lub ciemne poduszki.

3)Dodatki na ściany
Czarne ściany można rozjaśnić białymi ramkami ze zdjęciami lub specjalnymi naklejkami. Do wyboru mamy bardzo dużo możliwości i kombinacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić na niej również nasze własne dzieła. Obecnie w wielu sklepach dostępne są czarno-białe lub kolorowe obrazy lub zdjęcia, które bardzo szykownie komponują się na ścianie.

4)Czerwone dodatki
Do czerni pasuje również kolor czerwony.  Takie połączenie wygląda niezwykle nowocześnie. Czerń i czerwień bardzo dobrze wygląda np. w kuchni lub sypialni.

5)Dodatki w kolorze żółci lub pomarańczy
Pewnym dopełnieniem koloru czarnego są także dodatki w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Taki zestaw nie tylko rozjaśni pomieszczenie, ale także sprawi, że wnętrze będzie ciekawie wyglądać.

6)Oświetlenie
Mając czarne ściany w pokoju, należy pamiętać o jego odpowiednim oświetleniu. W tym przypadku dobrze jest zastosować dodatkowe lampy, które w późnych porach dadzą pewne źródło światła.

czarnasciana

Źródło zdjęć : www.digsdigs.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *