Ciekawe akcesoria odmieniające wnętrze

kw. 17, 13 Ciekawe akcesoria odmieniające wnętrze

Odmienić wnętrze można na kilka sposobów. Jednym (a zarazem najpopularniejszym z nich) jest wypełnienie wnętrza akcesoriami. Ich wybór jest jednak naprawdę ogromny. Na co więc postawić, by wnętrze nabrało nowego charakteru lub chociażby lekko zmieniło swój wygląd? Zapoznaj się z naszymi trzema prostymi pomysłami i śmiało zmieniaj świat, w którym żyjesz.

Dom

Salon, jadalnia, sypialnia

Zacznijmy od domu i pomieszczeń, w których codzienne spędzamy dużo czasu, czyli salon, sypialnia czy jadalnia. Na jaki dodatek warto postawić? Otóż sprawdzonym sposobem (również jakże prostym) na odmienienie wnętrza jest dekoracja ścian. Oprócz pomalowania ich na określone kolory warto powiesić na nich obrazy. Obecnie, obrazy mogą przedstawiać praktycznie wszystko. Martwą naturę, krajobrazy, znane postacie czy nas samych. Co więcej, często występują pod postacią olbrzymich rozmiarów plakatów lub kilku części tworzących całość. Okazuje się, że jeden (większy) obraz swoją obecnością może nadać wnętrzu nowoczesności, przytulności lub charakteru antycznego. Zaletą obrazów jest również to, że chcąc zmienić otoczenie wystarczy obraz zdjąć bez wymuszenia przemalowanie ścian itp.

obraz_miasto

Łazienka

No dobrze, mamy obrazy, ale przecież nie powiesimy większego obrazu w łazience. Czym ją zatem możemy odmienić? Najodpowiedniejszym akcesorium będzie lustro. Lustra mogą odmienić wnętrze na kilka sposobów. Po pierwsze, odpowiednio ustawione może przyczynić się do optycznego powiększenia wnętrza. Wystarczy ustawić je na wprost drzwi, by mała łazienka wydała się choć trochę większa. Poprzez odbicie światła, lustro może również rozświetlić małe pomieszczenie i sprawić, że będzie przestronniejsze. Mając małe dzieci, możemy także ozdobić lustro w nietypowy sposób, dzięki czemu nasze pociechy będą chętniej myły rączki i zęby.

lustro

Ogród

Wielu z nas posiada także ogrody. Nadchodzące słoneczne dni sprawiają, że będziemy w nich spędzać coraz więcej czasu. Z tego względu również je warto odmienić. Jak? Ciekawym dodatkiem do ogrodów są lampy solarne. Często wyposażone są w czujnik ruchu, dzięki czemu będą działały jedynie w wymagającej oświetlenia sytuacji. Obszerny wybór lamp (wzornictwo, rozmiar, kolorystyka) zapewnia dopasowanie jej do charakteru każdego ogrodu.

lampa solarna

A jakie są Wasze sposoby na odmienienie wnętrz?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *