Ceramiczne nowinki na ścianach naszego domu

cze 02, 14 Ceramiczne nowinki na ścianach naszego domu

Płytki ceramiczne na ścianach naszej kuchni i łazienki dawno już by się nam znudziły, gdyby nie wciąż nowe pomysły, faktury oraz kolory stosowane w ich aranżacji.

Nie oznacza to jednak wcale tego, że projekty domów zmuszają nas do korzystania wyłącznie z tych samych materiałów. Ich gama została bowiem z czasem znacznie poszerzona i obecnie prezentuje się całkiem ciekawie.

To, jaki produkt zastosujemy w dużej mierze zależy od tego jak mocny i wytrzymały materiał jest nam potrzebny. Jeśli zatem bardzo zależy nam na mocnej podłodze w kuchni to nie zastanawiajmy się i wybierzmy kafle. W przypadku ścian natomiast do woli możemy przebierać w różnych fakturach tapet.
W trudnych pomieszczeniach takich jak łazienka oraz kuchia ważna jest wytrzymałość produktów podłogowych i ściennych na wodę, parę wodną oraz różne chemiczne detergenty, które codziennie stosowane są do ich czyszczenia.

Największym obecnie konkurentem dla tradycyjnej ceramiki jest kamień. Jego ogromna zaletą jest duża wytrzymałość mechaniczna oraz prawie całkowita odporność na wodę i parę wodną. Jeśli zależy nam szczególnie na dekoracji to warto wybrać marmur lub gres. Pamiętajmy jednak, że praktyczniejsze i łatwe w utrzymaniu są powierzchnie gładkie kamienia a nie chropowate.

Innym rodzajem materiału używanego do pokrycia ścian jest kompozyt. Cóż to takiego? Otóż jest to mieszanka zmielonych minerałów i żywic akrylowych. Teoretycznie przypominają one kamień, ale ze względu na ciekawą kolorystykę przebijają je dekoracyjnie.

Niebagatelnym rozwiązaniem jest również szkło. Sprawdza się zarówno w kuchni, jak i w łazience. Dodaje wnętrzu przestronności i sprawia, że wydaje się bardzo nowoczesne.

W domach, gdzie ważny jest duży efekt dekoracyjny stosuje się szkło lakierowane, szklane tafle. W tradycyjnych domach stawia się raczej na prostotę.

Wreszcie dla wszystkich zwolenników blachy, informacja pozytywna. Metal z powodzeniem radzi sobie w kuchennych wnętrzach i jest coraz modniejsza. Podczas jego doboru należy jednak pamiętać, że ten zimny i nowoczesny materiał pasuje nie do wszystkich pomieszczeń (szczególnie nie do klasycznych).

Więcej informacji także tu: http://centrumpr.pl/artykul/absurdalne-mity-kina-akcji,58726.html

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *