Cenna oszczędność

wrz 12, 14 Cenna oszczędność

Jedna osoba dziennie zużywa około 150 litrów wody. To dużo. Woda jest istotną pozycją w comiesięcznym zestawie kosztów związanych z utrzymaniem domu czy mieszkania. Warto więc poznać proste sposoby, które sprawią, że woda nie będzie płynąć z kranów zbyt szerokim strumieniem.

Wystarczy drobna zmiana nawyków. Po pierwsze – zastąpienie kąpieli w wannie krótkim prysznicem. Po drugie – woda powinna być zakręcona podczas mycia zębów lub golenia. Ponadto zimna woda jest właściwsza do napełnienia czajnika, niż wymagająca wcześniejszego podgrzania, a zatem droższa – woda zimna. Około 30 procent wody zużywanej w każdym domu to woda spływająca w wc.Tymczasem ubikacja często bywa używana jako śmietnik, spłukiwany każdorazowo po wyrzuceniu nieczystości. Warto zrezygnować z tego rodzaju przyzwyczajeń.

Dobrze jest także włączać pralkę tylko wtedy, gdy jest całkowicie napełniona lub stosować programy do połowy załadunku. Warto również zwrócić uwagę na krany, które powinny być dobrze zakręcone, bo nawet niewielki wyciek na dłuższą metę potrafi przynieść spore straty. Istnieje też metoda łatwego pozyskiwania wody dla kwiatków.

Na przykład, kiedy kończymy kąpiel w wannie, zamiast spuszczać sporą ilość wody, lepiej zostawić ją na podlewanie roślinek. Przecież wodę dla kwiatków skądś trzeba wziąć, a posiadacze sporej ilość kwiatków docenią ten pomysł jeszcze bardziej. Ich rachunki powolutku zaczną wyglądać trochę lepiej. Zmieniając nasze nawyki nie tylko poczynimy oszczędności, ale także przyczynimy się do polepszenia stanu środowiska naturalnego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *