Cegła we wnętrzu

Moda na surowe wnętrza trwa już jakiś czas i nie traci na popularności. Szczególnie dotyczy loftów projektowanych w dawnych budynkach fabrycznych i przemysłowych, gdzie taki styl był na porządku dziennym. Wykorzystanie surowego drewna, kamienia, metalu i cegły postrzegane jest dziś jako wyczucie stylu i dobrego gustu. Wszystko jednak zależy od tego, jak cegłę „wpleciemy” w resztę wystroju.

Cegła jest podstawą wnętrza w stylu rustykalnym. Jest to styl, który mimo swej prostoty i surowości, może wprowadzić do wnętrza wiele ciepła. Dlatego właśnie wykorzystanie cegły jest modne nie tylko wśród młodych, nowoczesnych ludzi. Decydując się na wykorzystanie surowych materiałów, warto pomyśleć o ciekawych połączeniach. Dobrze sprawdzają się drewno i metal, dekoracje w naturalnych kolorach, gliniane wazony oraz zasłony o żywych, kontrastowych barwach. Wykorzystując cegłę, trzeba się też zdecydować, czy wolimy wnętrze w stylu country, czy raczej nowoczesną prostotę i wyrafinowanie. Nie należy też obawiać się łączenia wielu różnych stylów. Rustykalne wnętrze można dopełnić i złagodzić plastikowymi, czy szklanymi dodatkami. Oczywiście do wyboru mamy różne kolory cegły, dlatego musimy zdecydować, czy wybrać bardziej, czy mniej naturalną.

Gdzie można umieścić powierzchnię z cegły? Właściwie wszędzie. Sprawdzi się dobrze i w salonie, i w kuchni. Możemy pokryć cegłą całe ściany danego pokoju, lub tylko kawałek. Ceglany może być jedynie kominek lub łuk zamiast standardowych drzwi. W kuchni najczęściej surowe rozwiązania stosuje się przy budowie wyspy kuchennej lub barku. Ważne jest, by taką powierzchnię zestawić z pasującymi dodatkami, a efekt będzie piorunujący.

Wnętrza, w których wykorzystuje się do dekoracji cegłę – materiał jeszcze do niedawna jedynie budowlany, prezentują się ciekawie i intrygująco. Nie bójmy się, że nasz salon stanie się zimny i surowy. Wystarczy kilka drobnych dodatków i zestawień, byśmy czuli się przyjemnie i komfortowo, a jednocześnie mogli pochwalić się znajomym nowoczesnym, designerskim mieszkaniem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *