Bajkowe oświetlenie

gru 08, 14 Bajkowe oświetlenie

Chyba nie tylko Alladyn marzył o posiadaniu wymarzonej lampy. Tak jak ta słynna bajkowa postać, zastanawiacie się pewnie, jakie oświetlenie będzie idealnie pasowało do waszego wnętrza. W marketach budowlanych znajdziecie lampy i plafony, które mogą stać się wzorowym uzupełnieniem waszego pomieszczenia, o które warto zadbać szczególnie, kiedy za oknem panuje często szary zimowy nastrój.

Pojęcie plafonu wydaje się pewnie mocno nieznane, w tej nomenklaturze oznacza to jednak nic innego, jak ozdobienie sufitu, którego rolę może pełnić właśnie lampa oświetleniowa. Choć uważa się, że plafony zdobiły wnętrza do XIX wieku, to tak naprawdę nadal mogą być na topie. Co jeszcze ciekawsze, to rozwiązanie tyczyło się w większości aranżacji kościołów, ale my nie musimy się czuć jak w starej, mroźnej kaplicy. Projekty takiego oświetlenia są naturalnie inspirowane klasyką, ale plafony takie jak GONDOLA czy LONDYN prezentują się naprawdę atrakcyjnie i nowocześnie, a co za tym idzie, takiego wystroju nie musimy się zupełnie wstydzić, a wręcz odwrotnie.

oświetlenie wnętrza

Zwykła lampa wisząca, jak LAMIA INSPIRE nie jest do końca taka zwykła, ponieważ podobnie jak wyżej wspomniane plafony jest znacznym uatrakcyjnieniem naszego sufitu, pełniąc jednocześnie rolę dobrego oświetlenia. Lampa ta pasuje jednak przede wszystkim do bardziej ciemnego wnętrza, świetnie się tam uzupełniając.

W ofercie znajdziecie także lampę, przypominającą nieco strażacki reflektor, czyli coś dla fanów Strażaka Sama, a także kinkiet pasujący bardziej do ściany. Obie te opcje śmiało możemy wykorzystać jako oświetlenie na zewnątrz naszego domu, które jest niezwykle przydatne zimą, kiedy szybko robi się ciemno. Pozostając w temacie zimowych ciemności, idealnie sprawdzającą się większe i koliste reflektory, zwłaszcza pośród śnieżnej scenerii, najlepiej też ułożone na jakiejś ścieżce. Wracając do wewnątrz, do wyboru mamy także typową lampę podłogową, czyli dla każdego coś dobrego. Nie pozostaje więc nic innego, jak włączać i wyłączać – niech zapanuje światłość!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *