Art deco w łazience. Styl dla wymagających

gru 02, 14 Art deco w łazience. Styl dla wymagających

Art deco to sztuka i dekoracja, z francuskiego odpowiednio art i decoratif. Już sama nazwa wskazuje na styl, który cechuje się dostojnością i poczuciem smaku. Łazienka w takim stylu to duże wyzwanie i wielki koszt. Przed II wojną światową z takich łazienek korzystały elity, więc wszystko w nich cechuje się najwyższym poziomem.

 W tak urządzonej łazience nie może zabraknąć marmurów. Ta szlachetna skała metamorficzna ma swoją wysoką cenę, ale jeśli ktoś decyduje się na łazienkę w stylu art deco nie powinien liczyć, podliczać coraz to nowych wydatków. Wynik takich podliczeń może przyprawić o ból głowy. Podobnie ma się sprawa z meblami. Meblarskie wzornictwo w art deco cechuje się użyciem egzotycznych gatunków drewna. Podobnie, jak w łazienkach w stylu minimalistycznym, liczą się głównie dwa kolory – czerń i biel. Może się zdarzyć, że nie będzie nas stać na marmur w tych kolorach, nic wtedy straconego, na rynku obecnie jest dosyć dużo ofert glazury w czerni i bieli. Kolejnym podobieństwem do stylu minimalistycznego są dość uproszczone formy i geometryczne wzory. Jeśli chodzi o armaturę łazienkową, oświetlenieżyrandole, kinkiety czy nawet uchwyty na ręczniki, wszystko to powinno być wykonane z chromu.

 No i nie zapominajmy o dodatkach. W łazience w stylu art deco świetnie odnajdują się różnego rodzaju plakaty, najlepiej z lat przedwojennych, najlepiej oryginalne, choć mogą być reprodukowane. Dobrze wyeksponowane lustro lub lustra też staną się spójnym elementem w tego typu łazience. Do dzieła!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *