ABC okien

cze 02, 15 ABC okien

Spośród wszystkich rodzajów okien na naszym rynku najczęściej sprzedają się okna plastikowe.
Od lat cieszą nas nie tylko swoim wyglądem, ale również gwarancją utrzymania ciepła w naszym mieszkaniu.
Okna plastikowe są również stosunkowo tanie, przynajmniej w porównaniu z innymi, chociażby drewnianymi odpowiednikami.
No cóż okna to taki element domu, bez którego nie można sobie wyobrazić normalnego funkcjonowania. Każdy bowiem choć raz w życiu stanie przed trudna decyzją ich wyboru.

Co sprawia, że okna plastikowe są aż tak popularne?
Okna PCV zazwyczaj kojarzone są z bielonymi ramami, jednak w ostatnich czasach ich gama kolorowa znacznie się poszerza.

Przede wszystkim wprowadzane są nowe okleiny w formie folii. Mogą być one zupełnie naturalnego koloru w odcieniach tradycyjnego drewna lub metaliczne z satynowym połyskiem.

Nowe w oknach plastikowych są także kształty. Najnowsze modele mają liczne zaokrąglenia, które nawet najbardziej zamaszyste okno potrafią z powodzeniem zmniejszyć i wkomponować w delikatna wnękę.

Jakie okna zapewniają największe ciepło?

Najcieplejsze okna zapewniające odpowiednią temperaturę w domu posiadają w swoich wnętrzach włókno szklane lub wzmocnione są dodatkową szybą wklejoną w zespolenia profili PCV. Co więcej wszystkie wzmocnienia chronią jednocześnie nasze okno przed odkształceniami oraz wypaczaniem ramy okna.

okno
Nie samo okno jest ważne?
Ważny jest również sposób ich montażu. Tylko dobrze osadzone i zabezpieczone okno będzie potrafiło spełniać wszystkie funkcje jakie założył ich producent. Na dobry montaż składa się zarówno odpowiednie osadzenie okna jak i wyprofilowanie oraz jego odpowiednia izolacja. Należy bowiem pamiętać, że to właśnie wilgoć stanowi poważny problem nieszczelnego i niszczejącego okna.
Inne praktyczne informacje dotyczące okien znajdziesz na forum budowlanym Leroy Merlin.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *