5 zasad, o których warto pamiętać urządzając salon

wrz 17, 16 5 zasad, o których warto pamiętać urządzając salon

Salon to miejsce gdzie odpoczywasz i spędzasz najwięcej czasu w domu, dlatego aranżacja tego pomieszczenia jest niezwykle ważna. W przypadku pokoju dziennego najdrobniejsze błędy mają ogromne konsekwencje – pomieszczenie nie tylko nie prezentuje się dobrze, ale też jest niefunkcjonalne. Aby uniknąć aranżacyjnej wpadki, pamiętaj o 5 ważnych zasadach, dzięki którym twój salon będzie miejscem stworzonym do wypoczynku.

Umiejscowienie mebli

Najważniejszym elementem, od którego zależy wygląd salonu jest umiejscowienie mebli. Komplet wypoczynkowy, czyli sofa, stolik kawowy i ewentualnie fotele nie powinny stać na ciągu komunikacyjnym. Ponadto należy zwrócić uwagę na kąt padania światła – wprawdzie jeśli zbyt intensywne promienie będą cię razić podczas wypoczynku na kanapie możesz zasłonić okno, ale nie warto zaciemniać całego pomieszczenia.

Mniej znaczy więcej

pokoj-dzienny-z-kanapą_1048-2488

W atrakcyjnym i funkcjonalnym salonie nie powinno znajdować się zbyt wiele mebli i elementów dekoracyjnych, które przytłoczyły by przestrzeń. Popularne meblościanki na szczęście odchodzą już do lamusa, a w ich miejsce warto postawić meble modułowe lub zdecydować się na wiszące półki. Minimalistyczny salon będzie miejscem zdecydowanie bardziej sprzyjającym relaksowi, a przykładowe aranżacje takich wnętrz można znaleźć na: http://domifikacje.pl/ideabook/nowoczesny-minimalistyczny-salon-10-odslonach/

Oświetlenie

Aby w pomieszczeniu zapanowała przytulna atmosfera, jeden główny punkt oświetleniowy nie wystarczy. Lampa sufitowa będzie razić w oczy i z pewnością zbyt intensywnie oświetli wnętrze. Dlatego warto postawić na kinkiety oraz lampy stojące lub stołowe.

Kolory

W salonie (szczególnie wnętrzu minimalistycznym) powinien panować spokojny klimat, a taki efekt można osiągnąć jedynie za pomocą stonowanych i naturalnych barw. Twoimi sprzymierzeńcami w aranżacji pokoju dziennego będą zatem biel, szarość i beż. Intensywne barwy z pewnością nie wpłyną na ciebie kojąco.

Wygoda przede wszystkim

Jeśli marzysz o wygodnym wypoczynku na kanapie lub w fotelu, w twoim salonie nie może zabraknąć dodatkowych poduszek i pledów. Będą one stanowiły dodatkową dekorację dla sofy, a w chłodne wieczory będziesz się mógł w nich zanurzyć i w pełni zrelaksować.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *