Motyw roślinny w aranżacjach wnętrz

lut 21, 17 Motyw roślinny w aranżacjach wnętrz

W roku 2017 rządzi greeenery – soczyście zielony odcień. Tą barwą Pantone zainicjował nowy rok, co ma także wpływ na trendy aranżacyjne. Motywy roślinne pojawiają się coraz częściej jako pełnoprawne dekoracje, które nadają wnętrzu odpowiedni wyraz. W jakich aranżacjach nie może zabraknąć roślinnego pierwiastka? O tym dowiesz się z naszego artykułu.

Powrót do natury 2.0

Motywy roślinne pojawiają się w postaci kolorowych printów na tapetach, ale także wzorach na dekoracyjnych tkaninach. Pojawiają się także obrazy przedstawiają roślinne kompozycje z zasuszonych roślin. Jednak najprostszą formą skierowania się ku naturze w aranżacji jest zastosowanie prawdziwych roślin. Niektóre style aranżacyjne stawiają na zielony element, który świetnie koresponduje z wiejskim wystrojem lub wręcz przeciwnie – przełamuje surową formę industrialnych aranżacji. W jakich stylach możemy, a nawet powinniśmy zastosować motywy roślinne?

Styl industrialny

conservatory-1031494_960_720Paradoksalnie przestrzeń poprzemysłowa nie ma nic wspólnego z naturą. 2 przeciwne bieguny spotykają się ze sobą jednak w aranżacji. We wnętrzach, w których dominuje beton, surowość formy oraz metalowe dekoracje w ramach dodatków pojawiają się sukulenty. Drobne rośliny, które nie wymagają czasochłonnej pielęgnacji swoimi zielonymi liśćmi ożywiają industrialną przestrzeń. Najczęściej są umieszczone w al’a betonowych doniczkach lub minipojemnikach z metalu, które przypominają wiaderka.

Styl prowansalski

Styl rodem z francuskiej Prowansji wyróżnia sielskość oraz swojskość. Pastele zdobiące ściany domów zaaranżowanych w tym stylu świetnie komponują się z kwiatowymi elementami. Wyszywane motywy florystyczne znajdziemy w postaci aplikacji na kocach, pledach czy poduszkach. Ponadto bardzo popularne są dekoracje z suszonych ziół, jak i niewielkie bukiecik z lawendy. Takie dodatki wprowadzają sielski klimat wsi – więcej znajdziesz na: http://superstolarz.pl/blog/styl-prowansalski-co-warto-o-nim-wiedziec.

hotel hiszpaniaStyl vintage

Dodatki i dekoracje z lat 60-tych i 80-tych świetnie komponują się z drewnianą boazerią oraz tapetami. Do zestawu vintage dołączyła monstera. Roślina o dużych, charakterystycznie rozłożystych liściach stała się ulubienicą hipsterskich i ciekawie zaaranżowanych wnętrz domowych, ale i publicznych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *