Projektanci wnętrz – fachowcy z pasją
Nie ma nic lepszego niż połączenie pracy z pasją. Jeśli robi się to, co się kocha i jeszcze można tym zarobić na życie, trudno chcieć czegoś więcej.
To szczęście ma większość osób zajmujących się architekturą wnętrz. Projektanci wnętrz zazwyczaj swój zawód wykonują, bo to po prostu sprawia im wielką frajdę. Są artystami, którzy jednak twardo stąpają po ziemi. Ich dzieła są bowiem piękne, ale i praktyczne, efektowne, ale trwałe, bo przecież korzysta się z nich latami. Wszak mieszkania i domy, które tworzą architekci wnętrz, muszą nie tylko zachwycać swoją formą, ale i być w pełni funkcjonalne. Wszystko powinno nie tylko „wyglądać”, ale i działać.
Profesjonalny projektant wnętrz projektując stronę wizualną opracowywanej przestrzeni, zawsze ma „z tylu głowy” ergonomię. Czyli pamięta o tym, że wnętrze ma dobrze służyć swoim użytkownikom. Zwłaszcza przy niedużych metrażach sprawa funkcjonalności i ergonomii jest zasadnicza. Tam, gdzie liczy się każdy centymetr, nie może być mowy o lekceważeniu optymalnego rozplanowania funkcji i komfortu użytkowania.
Duże, przestronne lokale, wbrew pozorom, także nastręczają problemów przy ich aranżowaniu. Stworzenie przytulnego klimatu, który sprawia, że chętnie się wraca do takiego domu, nie jest łatwe w obszernych, otwartych i często mocno przeszklonych przestrzeniach.
Jednak dla fachowców od wnętrz, jak na przykład dla architektów z Projekt MIMO, to chleb powszedni. Ponadto, wykonując swoją pracę, opierają się na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale też wkładają w nią serce i czerpią z niej radość. A to mieszanka gwarantująca sukces i świetne efekty.
Jeśli mamy kłopot ze zbyt małym, lub przeciwnie – dużym metrażem, warto zwrócić się o pomoc do kogoś, dla kogo rozwiązanie naszych problemów będzie wyzwaniem, a zarazem przyjemnością. Projektanci wnętrz zajmują się zarówno kawalerkami, jak i przestronnymi rezydencjami.
Można także wybierać spośród różnych usług, które oferują.
Dwie podstawowe, to kompleksowy projekt wnętrz oraz sama aranżacja wnętrza.
Pierwszy wariant to opcja dla osób, które planują gruntowny remont lub kupują mieszkanie w stanie surowym. Klient w pierwszym etapie otrzymuje parę wersji projektu koncepcyjnego do wyboru, następnie jedna koncepcja podlega dalszemu opracowaniu. Powstają rysunki „branżowe” budowlane, instalacyjne, wykończeniowe. Rozrysowane zostają płytki, parkiety itp. Architekt opracowuje w detalu wszelkie meble i zabudowy wykonywane na wymiar. Podliczane są wymagane ilości elementów wykończenia wnętrz. Na tej podstawie można dokonywać zakupów i zamówień okładzin ceramicznych i kamiennych, podłóg, tapet, oświetlenia, osprzętu elektrycznego itp. W efekcie końcowym prac nad projektem, autor przekazuje zamawiającemu dokumentację wykonawczą,. Służy ona ekipie remontowej do przeprowadzenia wszelkich prac budowlanych, instalacyjnych i wykończeniowych. Dodatkowo, architekt może pełnić nadzory autorskie na placu budowy.
Drugi wariant – czyli aranżacja, to wersja dla osób, które nie planują gruntownego remontu, a jedynie mają potrzebę zmiany wystroju, odświeżenia lub poprawienia swojego wnętrza. Aranżacja może obejmować nawet pojedyncze pomieszczenie, jak na przykład sam salon czy sypialnię. Usługa ta jest też popularna w przypadku do pokojów dziecięcych. Nie ma tu mowy o wielkiej rewolucji ani ingerencjach w ściany, czy instalacje. Zmiany dotyczą stylu, klimatu wnętrz. Projektant proponuje nową kolorystykę, nowe tapety, tkaniny, meble, lampy i dodatki. Niewielkim nakładem prac i kosztów można całkowicie odmienić wnętrze.
Warto wybrać sprawdzonego architekta i usługę najlepszą dla siebie, żeby bezstresowo i bez niepotrzebnych kosztów móc cieszyć się nową, lepszą przestrzenią życiową.
Najnowsze komentarze