Pokój dla ucznia
Wrzesień i październik to miesiące, w którym nasze młodsze i starsze pociechy zaczynają rok szkolny. Z tego względu należy im zapewnić jak najlepsze warunki do nauki. Jak zatem przystosować pokój, aby przebiegała ona na najwyższym poziomie?
Po pierwsze, w pokoju każdego ucznia musi się znaleźc miejsce, przy którym będzie on pracował. Stanowisko to składa się oczywiście z biurka i krzesła. Poniżej prezentujemy wymiary, które muszą być spełnione przy wyborze tych dwóch elementów:
– wzrost dziecka 98-112 cm – krzesło na wysokości 26 cm od podłogi, blat stołu na wysokości 46 cm,
– wzrost dziecka 121-127 cm – kreszło na wysokości 30 cm od podłogi, blat stołu na wysokości 52 cm,
– wzrost dziecka 127-142 cm – krzesło na wysokości 34 cm od podłogi, blat stołu na wysokości 58 cm,
– wzrost dziecka 142-157 cm – krzesło na wysokości 38 cm od podłogi, blat stołu na wysokości 64 cm,
– wzrost dziecka 157-172 cm – krzesło na wysokości 42 cm od podłogi, blat stołu na wysokości 70 cm.
Na każdym biurku powinna znaleźć się lampka, która zapewni optymalne naświetlenie przy odrabianiu lekcji lub czytaniu książek. Idealna odległość między światłem wychodzącym z lampki a biurkiem wynosi od 35 do 50 cm.
Przy biurku ciekawym i dość popularnym pomysłem jest zawieszenie tablicy korkowej lub magnetyczna na której dziecko może mieć rozpisany plan lekcji i zajęć dodatkowych.
Opórcz biurka i krzesła w pokoju dziecka powinno stać także łóżko oraz szafa. Nie zagracajmy jednak pokoju dziecka zbędnymi mebelkami i dekoracjami. Wraz z jego rozwojem zauważymy, że wkrótce będzie samo decydowaćo tym, co ma być w jego pokoju, a co można pominąć.
Aranżując całe wnętrze nie zapominajmy jednak o zainteresowaniach naszego dziecka. Pokój dziecka to nie tylko miejsce nauki, ale też zabaw i odpoczynku. Urządźmy go zatem zgodnie z jego zainteresowaniami, które będzie mogło rozwijać w szkole lub po zajęciach lekcyjnych.
Najnowsze komentarze