Jaką baterie wybrać?
Wybór baterii do kuchni i łazienki nie jest wcale prosty. Najczęściej kierujemy się estetyką, jednak w przypadku baterii warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej funkcjonalność i trwałość, aby kapiąca woda z kranu nie uprzykrzała nam życia.
W zależności od tego gdzie bateria będzie używana, powinniśmy zwrócić uwagę na inne aspekty. Oczywiście głównym zadaniem baterii jest dostarczanie nam wody, jednak różne baterie zrobią to w różny sposób. Raczej nie zamontujemy takiego samego modelu w kuchni i w łazience. Baterie mają różne rozwiązania konstrukcyjne, które poprawiają ich funkcjonalność oraz przyczyniają się do mniejszego zużycia wody. W różne sposoby możemy także regulować strumień i temperaturę wody.
W kuchni powinniśmy zamontować baterie która będzie przede wszystkim funkcjonalna i wygodna w użyciu. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie bateria jednouchwytowa, czyli taka w której strumień wody regulujemy za pomocą jednej rączki. W kuchniach rzadko stosuje się baterie dwuuchwytowe, przy których ustawienie odpowiedniej temperatury wody trwa nieco dłużej. Świetnym rozwiązaniem jest wyciągana z baterii wylewka, która umożliwi nam swobodne napełnianie wodą dużych garnków czy innych dużych naczyń. Wyciągana wylewka sprawdza się przy delikatnym myciu warzyw i owoców, a także przy myciu samego zlewu – strumień wody dociera w każdy zakamarek.
Najczęściej używaną baterią w domu jest ta umywalkowa, dlatego warto zwrócić uwagę czy pomoże nam oszczędzić wodę. Zaleca się kupno jednouchwytowej baterii z małym przepływem wody, który będzie wystarczający do umycia rąk.
Jeżeli chodzi o rodzaj montażu, to baterie prysznicowe i wannowe montowane są najczęściej natynkowo, natomiast baterie umywalkowe i kuchenne są zazwyczaj stojące. Zaleta montażu natynkowego jest to, że od razu widać czy bateria jest dobrze zamontowana i czy nie przecieka. W razie awarii można bezproblemowo dokonać jej naprawy czy wymiany. Dlatego też rzadko stosuje się baterie montowane podtynkowo, które bardzo estetycznie wyglądają, jednak w razie awarii są bardzo ciężkie do naprawy.
Najnowsze komentarze