Kinkietem do ściany, lustra, półki czy sufitu
To tajemnicze francuskie słowo jest określeniem lampy, którą montuje się do ściany, lustra, półek czy sufitu. Światło z kinkietów przyjemnie oświetla przestrzeń w hotelach, recepcjach, biurach, łazienkach, galeriach sztuki, na wystawach.
Zajmiemy się kinkietami w łazience. To tam najczęściej oprócz naszej sypialni zbieramy siły na resztę dnia. Łazienka przeszła pewną ewolucję, od miejsca z drewnianą miską na wodę do funkcjonalnie i ekskluzywnie urządzonych salonów przypominających prywatne gabinety SPA w zaciszu naszych mieszkań i domów. Nasze kinkiety dobrze się sprawdzają w pomieszczeniach sanitarnych. Mniejsze przy bokach lustra, większe kinkiety na suficie, stają się wtedy głównym punktem światła w twoim pomieszczeniu. Podstawowym zadaniem łazienkowego oświetlenia jest jego funkcjonalność i wyraźne światło. Jeśli chcesz zapobiec dodatkowym cieniom kinkiet musi być zamontowany pod odpowiednim kontem. Ważne aby kinkiety były tak ustawione przy lustrze, aby nie raziły po oczach i nie nagrzewały naszej skóry i twarzy.
Jeżeli mamy ochotę na podświetlaną kąpiel w jasnych lub ciemnych barwach to polub wodoodporne kinkiety w specjalnie uszczelnionej obudowie, które możesz zamocować do listwy podsufitowej nad kabiną prysznicową. Ze względów bezpieczeństwa w tej strefie instaluje się oprawy zasilane bezpiecznym napięciem 12 V o podwyższonej szczelności. Zaś lampy na napięcie sieciowe 230 V mają się znaleźć na wysokości powyżej 2,25 m i w strefie oddalonej minimum o 0,6 m od krawędzi kabiny lub wanny. Natrysk możesz również podświetlić diodami LED, które montujesz w fugach płytek lub umieszczasz hermetyczne, niskonapięciowe oprawy w swojej kabinie prysznicowej. Takie źródła światła oświetlenia dekoracyjnego nie nagrzewają się, dzięki czemu możesz je zastosować w wilgotnych miejscach. Popularny materiał używany do produkcji kinkietów to plastik, metal i szkło.
Najnowsze komentarze